Sözcü Plus Giriş

Araç almak istedi başına gelmeyen kalmadı

Samsun’da yaşayan Recep Mutlu isimli bir vatandaş internette gördüğü bir aracı satın almak için Konya’ya gitti. Daha önce satın aldığı başka bir aracın sahibi ve arkadaşları tarafından önce kaçırılıp darp edildiğini iddia ederek, silahla tehdit edildikten sonra çantasındaki 100 Bin TL para ile 77 Bin 500 TL’lik çekini aldıklarını söyledi. Gasp şüphelileri yakalandı ancak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Mehmet Ali KAYACI / Konya
15:02 -
Araç almak istedi başına gelmeyen kalmadı

Samsun'da büfe işletmeciliği yapan Recep Mutlu, daha önce Konya'dan bir araç satın almıştı. İnternetten beğendiği başka bir aracı da satın almak üzere Konya'ya gitti. Beğendiği aracın sahipleri ile buluşan Mutlu, para ve çeklerinin darp edilerek alındığını belirterek polise başvurdu.

ARABAYA BİNDİRDİLER SONRA DARP ETTİLER

Recep Mutlu yaşadıklarını şöyle anlattı; “Konya'da satılan bir araç gördüm. Araç sahibine, 40 Bin lirası peşin geri kalan 77 Bin 500 lirayı ise çek vereceğimi söyledim ve anlaştık. Buluşma noktasına araç sahibi yerine başka birileri geldi. Seni aracın başına götüreceğiz diyerek beni başka bir arabaya bindirdiler. Sonra sen daha önce araba satıl aldığım kişi kast ederek, ‘Sen K.G'ye yanlış yapmışsın, dolandırıcı mısın sen' dediler. Bende çekin tarihi gelmedi, tarihi gelince parasını alır. Ben kimseyi dolandırmadım dedim. Sonra 3 kişi beni darp etmeye başladı. 100 bin lira paramı ve 77 Bin 500 liralık çek imzalatıp onu da aldılar”

BAŞKA KİŞİLERE DE İŞKENCE YAPMIŞLAR

Olay sonrası Recep Mutlu'nun avukatı Selim Şahin'de Konya'ya gelerek darp raporu alarak savcılığa suç duyurusunda bulundu. Mutlu'nun, gasp büro amirliğine verdiği ifadede şahısların daha öncede başka kişilere işkence yaptıkları videoları kendilerine seyrettirdiklerini ve kendisini silahla tehdit ettiklerini söyledi. Şahısların kendisinden “Bize ileri tarihli yazılı çeklerin ödemesini yapacaksın” isteğiyle karşılaştığını ifade eden talihsiz adam, çantasından 100 bin lira parasının alındıktan sonra kendisine 77 Bin 500 liralık çek imzalatıldığını iddia etti.

TUTUKSUZ YARGILANACAKLAR

Mutlu'nun Avukatı Şahin, yaptığı açıklamada, “Müvekkilim Konya'ya Araç almaya gittiği kişilerle buluşuyor. Sonra eskiden ticaret yaptığı kişiler geliyor ve elinden çekini ve parasını alıyorlar. Tutuklu yargılanmalarını bekliyoruz. Neden serbest kaldıklarını bilemiyorum. Şüphelilerin kaçması ve delilerin yok edilmesi ihtimali muhtemeldir. Yargılamanın selameti açısından tutuklu yargılanması önemli” diye konuştu.

Son güncelleme: 16:05 31.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more