Sözcü Plus Giriş

Aselsan’dan 43’üncü yılında Atatürk’e tam kadro ziyaret

Türk savunma sanayisinin devi ASELSAN, kuruluşunun 43'üncü yıl dönümü nedeniyle tam kadro Ulu Önder Atatürk'ün ebedi İstirahatgâhı Anıtkabir'e ziyarette bulundu.

12:58 -
Aselsan’dan 43’üncü yılında Atatürk’e tam kadro ziyaret

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Görgün, kurum yöneticileri ve çalışanlarıyla Arslanlı Yol’dan geçerek Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine geldi. Görgün’ün mozoleye çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu.

resim2_6661627

Fotoğraf: DHA

resim3_6661629

Fotoğraf: DHA

Görgün ve beraberindekiler daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti. Haluk Görgün, burada Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

“Ulu Önder Atatürk, ASELSAN ailesi olarak kuruluşumuzun 43’üncü yılını kutladığımız bu günde gururla yüksek huzurlarınızdayız. Kurulduğu günden bugüne ASELSAN, küresel pazarda yarattığı değerlerle sürdürülebilir büyümesini koruyan, stratejik bir ortak olarak güven duyulan, çevreye ve insana duyarlı bir milli teknoloji firması olarak varlığını sürdürmekte, ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşması arzusuyla çalışmalarında emin adımlarla ilerlemektedir. Kahraman ordumuzun ve milletimizin ASELSAN’ı olmak için ilerlediğimiz teknoloji yolculuğunda, ‘Bilim ve fen nerede ise oradan alacağız ve her ulus kişisinin kafasına koyacağız. Bilim ve fen için kayıt ve şart yoktur.’ özdeyişiniz ana ilkemiz olmuştur. Ruhunuz şad olsun.”

AA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more