Sözcü Plus Giriş

Aşiret düğününde Erdoğan’ın çağrısına destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın 'Yastık altındaki dövizleri, altınları çıkarma' çağrısına, Hakkari’deki aşiret düğününde tam destek geldi.

15:06 -
Aşiret düğününde Erdoğan’ın çağrısına destek

Hakkari'nin sevilen ve sayılan Pınyanişi aşiretine mensup tanınmış iş adamlarından Abdurrahman Er'in kardeşi İbrahim Er, Hakkari'nin Çukurca ilçesinde güzel sanatlar eğitmeni olan Şirin Seven ile Hakkari'de dünyaevine girdi. Şirin ve İbrahim Er çifti için bir okulun bahçesinde iki gün iki gece yapılan düğün törenine Hakkari Durankaya Belediye Başkanı Fatih Keskin, Hakkari eski AKP Milletvekilleri Abdulmutalip Özbek, Fehmi Öztunç, HATSO Başkanı Servet Taş, siyasi parti temsilcileri, kanaat önderleri, sivil toplum kurumu temsilcileri ve davetliler katıldı.

İLGİLİ HABERYüksekova´ya Fransız gelinYüksekova´ya Fransız gelin

Düğünde kadınların abartılı altın takmaması dikkat çekti. Gösterişten kaçınan kadınların Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 100 günlük eylem programını açıklarken vatandaşa yaptığı ‘Yastık altındaki dövizleri, altınları çıkarın’ çağrısına destek verdiği görüldü.

Düğüne katılan AKP eski Hakkari Milletvekili Abdulmuttalip Özbek, gelin ve damada ömür boyu mutluluklar diledi. Özbek, ”Cumhurbaşkanımızın yastık altı çağrısına inşallah milletimizin de sağduyu gösterip cevap vereceğine inanıyorum. Bu çağrı ile birlikte dış güçler ve dış mihraklara karşı birlik ve beraberliğimizi göstermemiz gerekiyor. Kimin nesi varsa milletçe birlik beraberlik içerisinde dış güçlere karşı bütün olarak birlik ve beraberliğimizi koruyarak yastık altındaki ne varsa ülkemizin birliği, bütünlüğü ve gelişmesi için kullanmalıyız. Ben bu çağrıya yürekten inanan biriyim ve bu çağrısında doğru olduğuna inanıyorum” dedi.

resimid_5687903

Fotoğraf: İHA

Pınyanişi aşiretine mensup tanınmış işadamı Abdurrahman Er ise düğün törenlerine katılan herkesin gösterişten kaçındığını belirterek, Cumhurbaşkanın çağrısına tam destek verdiklerini söyledi. Er, ”Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine yastık altında ne varsa bunu düğün törenlerimizde ve özel günlerimizde paraya çeviriyoruz ve harcıyoruz. Düğün törenimize Diyarbakır, Batman, Van, Hakkari, ilçe, köy ve mezralardan herkes iştirak etti. Düğünümüze katılan herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Düğün törenine katılan genç kızlar ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ‘Yastık altı” çağrısı üzerine ziynet eşyalarını satıp paraya çevirdiklerini söylediler.

İHA

Son güncelleme: 15:14 06.08.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more