Reklamsız Sözcü

Atatürk Havalimanı’nda hareketli anlar!

Tunuslu bir yolcu aprona girince Atatürk Havalimanı'nda hareketli anlar yaşandı. Yolcunun kaçak yollardan girdiği apronda körükte bulunan Katar Havayolları uçağının yanına gelen ve uçağın iniş takımlarına üzerine çıkan yolcu daha sonra polis tarafından yakalandı.

18:49 -
Atatürk Havalimanı’nda hareketli anlar!

Edinilen bilgiye göre, Tunuslu A.H, annesi ile birlikte ülkesine gitmek üzere Atatürk Havalimanı’na geldi. 28 yaşındaki Tunuslu yolcu daha sonra Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde 705 bekleme sonuna gitti. Uçağın kalkışını bekleyen yolcu bir anda 703 nolu kapıyı zorla açarak aprona kaçtı.

 

FOTO: İHA

FOTO: İHA

Aprona çıkan yolcu o sırada park alanında bulunan ve piste gitmeye hazırlanan Katar Havayolları’nın uçağının önüne geldi.  A.H. burada uçağın iniş takımlarına kadar yaklaşarak  birinin üzerine çıktı . Olayın fark edilmesi üzerine polis tarafından yakalanarak gözaltına alınan yolcunun yapılan güvenlik aramasında herhangi bir suç unsuruna rastlamadı. Doha’ya gidecek QR240 sefer sayılı uçağın pilotu da yaşanan olay nedeniyle uçağın ve yolcularının tekrar güvenlik kontrolünden geçmesini istedi.

FOTO: DHA

FOTO: DHA

Göz altına alınan Tunuslu yolcu polise verdiği ifadesinin ardından sağlık kontrolüne götürüldü. A.H’nin panik atak hastası olduğu iddia edildi.  DHA

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 19:38 28.06.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more