Sözcü Plus Giriş

ATM’de bulduğu parayı sahibine iade etti

Adana'da yedi yaşındaki kanser hastası bir çocuğun babası taksici Abdullah Öngüç, bir bankanın ATM'sinde bulduğu 7 bin 800 TL parayı saatlarce uğraşarak sahibine iade etti. Tereddüt etmeden paranın sahibine iadesini sağlayan taksicinin "Paranın sahibinin hayırlı bir duası belki 7 yaşındaki kanser hastası çocuğuma hayırlı olur." sözleri herkesi duygulandırdı.

09:48 -
ATM’de bulduğu parayı sahibine iade etti

Olay, Seyhan ilçesindeki D-400 karayolunda bulunan Türkkuşu Kavşağı´ndaki özel bir bankanın ATM’sinde meydana geldi. Taksi şoförü Abdullah Öngüç, kartını ATM’ye yerleştirmeye çalıştığında başarısız oldu. Bir süre sonra da ATM´den 7 bin 800 TL ödeme yapıldı. Parayı sahibine teslim etmek isteyen Öngüç, bankanın öğle tatilinde olması nedeniyle kimseyi bulamayınca polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekibi, Öngüç’le birlikte bankanın açılmasını bekledi.

resim1_6215384

Fotoğraf: DHA

DUASI BELKİ KANSER ÇOCUĞUMA HAYIRLI OLUR

Kul hakkı günahı işlememek için parayı sahibine teslim etmek istediğini belirten Abdullah Öngüç, “Aylık gelirim 2-3 bin TL, kesinlikle tereddüt etmedim. Biz de ihtiyaç sahibiyiz ama hak etmediğimiz parayı alacak kadar alçalmadık. Paranın sahibinin hayırlı bir duası belki 7 yaşındaki kanser hastası çocuğuma hayırlı olur. Maddi, manevi zorluklarımız geçiyor ama en önemlisi evlat” dedi.

OTURDUĞUMUZ YERDEN BAŞIMIZ BELAYA GİRECEKTİ

Banka henüz açılmadan  şubenin önüne gelen erkek kuaförü Serhan Gök, paranın kendisine ait olduğunu belirtip, miktarını söyledikten sonra Öngüç´ten parasını teslim aldı. Bir arkadaşının çek ödemesi için ATM’yi kullandığını aktaran Gök, “Adım gibi onayladığımı biliyorum ama ATM parayı geri vermiş. Arkadaş parayı teslim etmeseydi emanetçi olarak mecbur parayı ben ödeyecektim. Oturduğumuz yerden başımız belaya girecekti” diye konuştu.

DHA

Son güncelleme: 10:11 26.09.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more