Sözcü Plus Giriş

Aydın Vali Yardımcısı’ndan köylü kadınlara: Bir şey olmaz ya, biber gazından ne olacak

Geçtiğimiz günlerde Aydın'ın Efeler ilçesinde yapılması planlanan jeotermal enerji santraline karşı çıkan bir grup mahallelinin santralin yapılacağı arazinin etrafının çitle çevrilmesine yönelik tepkisi, vali yardımcılarıyla yapılan görüşmenin ardından sona ermişti. Vali Yardımcısı Mustafa Hulusi Arat ile köylüler arasındaki o görüşmenin görüntüleri sosyal medyadan paylaşıldı.

22:18 -

Birkaç gün önce Aydın Vali Yardımcıları Mustafa Hulusi Arat ve Yücel Gemici, Kızılcaköy Mahallesi sınırları içerisinde santralin kurulacağı alanın firma tarafından çitle çevrilmesine karşı 3 gündür eylem yapan mahalleliyi ziyaret etmiş. Saatler süren görüşmelerin ardından eylem sona erdirilmişti.

İLGİLİ HABERAydın'daki jeotermal enerji projesine tepkiAydın'daki jeotermal enerji projesine tepki

Aydın Kızılcaköy'de tarım arazilerine jeotermal enerji santrali yapılmasına karşı çıkan köylülere biber gazı sıkılmasının ardından Aydın Vali Yardımcısı Mustafa Hulusi Arat köylülerle görüştü.

Görüşmenin videosunu gazeteci Özer Akdemir Twitter'dan paylaştı.

Videoda Arat'ın biber gazından şikayet eden köylü kadınlara “Bir şey olmaz ya, biber gazından ne olacak” dediği görülüyor.

“Farz et ki ben yaptırdım… Özür diliyorum”

Konuşmanın devamında ise kadınların jandarmanın tavrından şikayet ederek, şiddet uygulanması ve biber gazı kullanılması talimatını kendisinin verip vermediğini sorması üzerine Arat “Farz et ki ben yaptırdım. Özür diliyorum” diyor.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 22:25 07.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more