Sözcü Plus Giriş

Azmi Ekinci kimdir? AK Parti Esenyurt belediye başkan adayı Azmi Ekinci nereli?

AKP'nin İstanbul belediye başkan adayı ve ilçelerin başkan adayları resmi olarak tanıtılıyor. Azmi Ekinci kimdir? Azmi Ekinci nereli ve kaç yaşında soruları seçmenin merak ettiği konuları arasında yer alıyor. Azmi Ekinci'nin AKP Esenyurt belediye başkan adayı olarak açıklanması bekleniyor. İşte Azmi Ekinci'nin merak edilen hayatı...

14:45 -
Azmi Ekinci kimdir? AK Parti Esenyurt belediye başkan adayı Azmi Ekinci nereli?

AKP’de mevcut belediyelerin 14'ü ile devam kararı çıkarken diğer ilçelerde ise yeni isimlerle yola devam etme kararı alındı. Yeni isimlerden olan Esenyurt adayı Azmi Ekinci kimdir? Hayat hikayesi şu şekilde…

AZMİ EKİNCİ KİMDİR?

1 Eylül 1968’de Malatya’da doğdu. Baba adı Şemsettin, anne adı Hanım’dır. Elektrik Mühendisi; İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümünü bitirdi.

Siyasi hayatına Ümraniye’de AKP Meclis Üyesi Adayı olarak başladı. Ümraniye’de AKP İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği ve İlçe Başkan Yardımcılığı yaptı. 2008 yılında AK PARTİ Sancaktepe Kurucu İlçe Başkanı olarak atandı. Malatyalı İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Malatya İmam Hatip Mezunları İstanbul Derneğinde Yönetim Kurulu Üyeliği devam etmektedir.

Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu ile Dışişleri Komisyonu Üyesidir. Türkiye – Malta Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanıdır. Kürtçe, Arapça ve İngilizce bilen Ekinci, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more