Sözcü Plus Giriş

Bağcılar’da arılar caddeyi istila etti

İstanbul Bağcılar’da nereden geldiği bilinmeyen bal arıları 3 ay önce cadde üzerinde bulunan bir mağazanın kolonuna yuvalandı. Bugün sığındıkları kolondan dışarı çıkan binlerce arı caddeyi işgal edip vatandaşlara korkulu anlar yaşattı.

Güncellenme: 11:23, 09/06/2018

Bağcılar Mahmutbey Caddesi üzerinde bulunan bir mağazanın kolonunun içerisine yaklaşık 3 ay önce henüz nereden geldiği bilinmeyen bal arıları yuvalandı.. Uzun süredir kolonun içinde yaşayan ancak bugün bilinmeyen bir sebepten dolayı yuvalandıkları yerden çıkan binlerce arı adeta caddeyi istila etti. Mağaza kolonuna 2 ayrı yerden girerek bir arada uçuşan binlerce arı görenleri şaşkına çevirdi.

“2 vatandaş arılar tarafından sokuldu”

Dükkanın bulunduğu yoldan geçen 2 vatandaş ise bal arıları tarafından sokulunca vücutlarının çeşitli yerlerinde şişkinlikler meydana geldi. Dükkan sahibi ve çevre esnafı arıların durumu için ilgili yerleri aradıklarını ancak herhangi bir sonuç alamadıklarını iddia etti. Arıların mağazanın kolonunun her iki tarafında da uçuşmaya devam etmesi esnafı çaresiz bıraktı.

“İnsanlar buradan tedirgin geçiyorlar”

Olayla ilgili konuşan dükkan sahibi Abdurrahman Üşümüş, “Bu arılar 3 aydır buradalar, normalde kolonun alt tarafında duruyorlardı şimdi dışarıya çıkıp yukarıda toplanmaya başladılar. Yetkili mercileri aradık ama kimsenin telefonuna ulaşamadık, geleceklerini söylüyorlar ancak gelen yok. Burada arılar her tarafımızı çevirdiler bir şey de yapamıyoruz. Bu kolonun dışında gözükenlerin 3 ya da 4 katı kadar içeride var. Biz de tam ne olduğunu bilmiyoruz ancak bal arısı olabilir, bir yerden mi kaçtılar geldiler artık bilemiyoruz. Bugün de buradan geçen 2 kişiyi arılar sokmuş. İnsanlar şimdi buradan geçerken tedirgin oluyor. Dükkanların önünden geçen olmuyor arılardan korktukları için. Bizler artık gelen yardımcı olan olmadığı için arılara da zarar vermeden bir çözüm yolu bulacağız” şeklinde konuştu.
İSTANBUL (İHA)

Yayınlanma Tarihi:11:08,