Sözcü Plus Giriş

Bahçeli, Uğur Dündar’ı övdü ve eleştiri yaptı

Basın kuruluşlarının Ankara temsilcileriyle buluşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Metin Akpınar'ın sözleri hakkındaki fikirlerinin sorulması üzerine, duayen gazeteci Uğur Dündar'ı ve Halk Arenası programını övdü, ardından da bir dizi eleştiride bulundu.

13:32 -

MHP lideri Devlet Bahçeli, medya kuruluşlarının Ankara temsilcileriyle bir araya geldi. Soru cevap şeklinde ilerleyen toplantıda gazeteciler Bahçeli’ye, Halk TV’de yayınlanan Halk Arenası programındaki Metin Akpınar’ın dava konusu olan sözleri hakkındaki düşüncelerini sordu. Bahçeli, gelen soru üzerine program sunucusu Uğur Dündar’ı yakından takip ettiğini söyleyerek, usta bir gazeteci olduğunu da vurguladı.

İşte Bahçeli’nin o değerlendirmeleri;

Bu olay bizi çok üzdü. Halk Tv'nin programlarını ben de yakından takip ediyorum. Özellikle Sayın Arena programcısı Uğur Dündar Bey’in programını yakinen takip ediyorum. Burada eleştiri yapma hakkımız var diyorlar. Ben de bir eleştiri hakkımı kullanmak istiyorum. Uğur Dündar Bey, programcılıkta çok birikimli, tecrübeli, yılların televizyon programcısı olarak duayen hale gelmiş değerli bir medya mensubudur. Fakat Halk TV’nin halkla olan münasebetleri sırasında davet edilen konuşmacılar, oradaki espriler, aşağılayıcı tabirler, halktan aldıkları destekler, alkışlar bütün bunlara bakarsınız Halk Arenası’nı sulandırmıştır. Konuşma esasını kaybetmiştir. Kim halkı ne kadar güldürürse o kadar alkışlanır olmuştur. Bunu sadece davet edilen iki sanatçı için söylemiyorum.

Alkışlarla kim nereye doğru sürükleniyor, alkışlar oy getirir mi bunu tartışmakta fayda var. Öte yandan oradaki konuşmalar çok hoş bir şey değildi.

Son güncelleme: 13:34 26.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more