Sözcü Plus Giriş

Bakan Mustafa Varank’tan döviz açıklaması

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, dolar ve eurodaki artışla ilgili değerlendirmede bulundu. Varank açıklamasında "Defalarca denediler, başaramadılar. Yine deniyorlar. Çalışkan sanayicisiyle, cesur girişimcisiyle ve yetenekli işgücüyle, Türkiye'nin gücünün farkında değiller" dedi.

21:35 -
Bakan Mustafa Varank’tan döviz açıklaması

Varank, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ekonomide son günlerde yaşanan gelişmeler ve ABD’nin aldığı Türkiye’ye yönelik kararlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İLGİLİ HABERSüleyman Soylu'dan flaş dolar açıklamasıSüleyman Soylu'dan flaş dolar açıklaması

Açıklamasında, “Gezi, 17-25 Aralık ve 15 Temmuz hain darbe girişimi; defalarca denediler, başaramadılar. Yine deniyorlar. Çalışkan sanayicisiyle, cesur girişimcisiyle ve yetenekli işgücüyle, Türkiye'nin gücünün farkında değiller.” ifadelerine yer veren Varank, şunları kaydetti:

İLGİLİ HABERMeral Akşener: Hükümetin yanındayızMeral Akşener: Hükümetin yanındayız

“Sanayicimizin, girişimcimizin ve aziz milletimizin gönlü rahat olsun. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak öncelikli hedefimiz cari açığı azaltacak yerli ve milli üretimi var gücümüzle desteklemektir. Milli Teknoloji Hamlesi’ni bir an önce hayata geçireceğiz. Bakanlığımızın tüm imkanlarını doğru ve odaklı projelerle katma değer üretenlerin hizmetine sunacağız. Hedeflerimizden bir milim dahi geri adım atmayacağız. Allah’ın izniyle bu savaşı da hep birlikte kazanacağız.”

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more