Sözcü Plus Giriş

Bakanlıktan kuduz açıklaması

Tarım ve Orman Bakanlığı, Balıkesir Burhaniye ilçesi Sarılar Mahallesi’nde bir büyükbaş hayvanda kuduz hastalığının tespit edildiğini belirtti. Bakanlık," Hastalık, meraya dayalı hayvancılık yapmakta olan ve 5 büyükbaş hayvanı bulunan bir vatandaşımızın işletmesinde çıkmıştır. Hastalıklı hayvan itlaf edilmiş, işletme dezenfekte edilmiştir" ifadelerini kullandı.

17:17 -

Balıkesir’in Burhaniye ilçesi Sarılar Mahallesi, bir ineğin kuduzdan ölmesi üzerine karantinaya alındı. Sarılar Mahallesi ile bu mahalleye komşu olan Hacıbozlar ve Kırtık mahallelerindeki büyükbaş hayvanlar ile kedi ve köpekler aşılandı.

İLGİLİ HABERAntalya'da 7 mahallede kuduz karantinasıAntalya'da 7 mahallede kuduz karantinası

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA

Kuduz olayıyla ilgili Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan da açıklama geldi. Olayı doğrulayan Bakanlık, “Balıkesir Burhaniye ilçesi Sarılar Mahallesi'nde bir büyükbaş hayvanda kuduz hastalığı tespit edilmiştir. Hastalık, meraya dayalı hayvancılık yapmakta olan ve 5 büyükbaş hayvanı bulunan bir vatandaşımızın işletmesinde çıkmıştır. Hastalıklı hayvan itlaf edilmiş, işletme dezenfekte edilmiştir” ifadelerini kullandı. İHA

Son güncelleme: 18:04 11.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more