Balıkesir’deki katliamın yeni ayrıntıları ortaya çıktı! Katil zanlısı katliamdan 3 saat önce ‘Adımı herkes duyacak’ demiş

Balıkesir'in Havran İlçesine bağlı Eseler köyünde sevdiği kızı vermeyen ailenin evini basarak av tüfeğiyle 3 kişiyi öldürüp, 4 kişiyi de yaralayan ve katliamı da sosyal medyadan yayınlayan Ali Saral'la (26) ilgili önemli ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor. Ali Saral'ın katliamı yapmadan 3 saat önce Hüseyinbeşeler köyüne 10 kilometre uzaklıkta bir akaryakıt istasyonundaki çalışanlara, "Bugüne kadar horlandım bundan sonra adımı herkes duyacak" dediği belirlendi.

Balıkesir’deki katliamın yeni ayrıntıları ortaya çıktı! Katil zanlısı katliamdan 3 saat önce ‘Adımı herkes duyacak’ demiş

Balıkesir’de, sevdiği kızı vermeyen ailenin evini basarak av tüfeğiyle 3 kişiyi öldürüp, 4 kişiyi de yaralayan ve katliamı da sosyal medyadan yayınlayan Ali Saral’la (26) ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

 

Olay, önceki gün saat 22.30 sıralarında Havran ilçesine bağlı Hüseyinbeşeler köyünde meydana geldi. Eseler köyünde yaşayan Ali Saral, 2 yıl önce, Hüseyinbeşeler köyünde yaşayan Hasan ve Melike Çetinkaya’nın 4 çocuğundan Gülşen Çetinkaya’yı evlenmek için istedi.

Balıkesir'deki katliam sanığının ilk ifadesi ortaya çıktı İlginizi Çekebilir Balıkesir'deki katliam sanığının ilk ifadesi ortaya çıktı

Çetinkaya çifti kızını Saral’a vermeyince aileler arasında tartışma çıktı.

DHA

DHA

Geçen zaman içinde Gülşen Çetinkaya’dan vazgeçmeyen Ali Saral, önceki gece yanında iki ruhsatsız av tüfeğiyle kızın evini bastı. Saral, av tüfeğiyle ateş ederek kızın annesi Melike Çetinkaya (38) ile kardeşleri Ebru Çetinkaya (16) ve Tuncay Çetinkaya’yı (17) öldürdü. Ali Saral, Gülşen Çetinkaya ile diğer kardeşi Yasin Çetinkaya (2) ve silah sesleri üzerine eve koşan ailenin yakınları Bayram Eren ile oğlu Murat Eren’i yaraladı. Katliamı cep telefonuyla sosyal medyadan canlı yayınlayan Saral, saldırının ardından kaçtı. Olay sırasında baba Hasan Çetinkaya’nın evde bulunmadığı öğrenildi. Köyünde yakalanan Ali Saral, tutuklanırken, cenazeler de Hüseyinbeşeler köyünde dün akşam toprağa verildi.

DAHA ÖNCE POMPALI TÜFEKLE KAÇIRMAK İSTEMİŞ

Kan donduran olayın ardından yeni ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor. Ali Saral’ın 10 ay önce Edremit ilçesinde, evlenmek istediği Gülşen Çetinkaya’yı pompalı tüfekle tehdit ederek kaçırma girişiminde bulunduğu ortaya çıktı. Ailenin şikâyeti üzerine Saral’ın polis tarafından gözaltına alındığı belirlendi. Kız kaçırma girişiminden dolayı hakkında yasal işlem başlatılan ve mahkemeye çıkarılan Ali Saral’ın tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı öğrenildi. Ayrıca, Saral’ın Haziran 2017’de de Ağrı’da akrabalarının yanında bulunan Gülşen Çetinkaya ve ailesini rahatsız ettiği için hakkında bir kez daha işlem yapıldığı öğrenildi.

DHA

DHA

“BUNDAN SONRA ADIMI HERKES DUYACAK”

Ali Saral’ın katliamı yapmadan 3 saat önce Hüseyinbeşeler köyüne 10 kilometre uzaklıkta bir akaryakıt istasyonundan plakasız motosiklet ile 30 TL’lik benzin aldığı görüntüleri akaryakıt istasyonunun güvenlik kameralarına yansıdı. Ali Saral´ın akaryakıt istasyonundaki çalışanlara, “Bugüne kadar horlandım bundan sonra adımı herkes duyacak” dediği belirlendi.

MİNİK YASİN YOĞUN BAKIMDAN ÇIKTI

Kan donduran olay sırasında yaralananlardan durumu ağır olan ve Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesinde bugüne kadar tedavisi süren Yasin Çetinkaya’nın sağlık durumunda düzelme yaşandı. Tehlikeyi atlattığı belirtilen Yasin bebeğin tedavisine serviste devam edileceği öğrenildi. Diğir yaralıların da durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

DHA

DHA

3 YARALININ DURUMU CİDDİYETİNİ KORUYOR

Diğer taraftan, Edremit Devlet Hastanesi’nde tedavisine devam edilen Gülşen Çetinkaya ile Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yoğun bakımda bulunan kardeşi Yasin Çetinkaya ve yakını Bayram Eren’in hayati tehlikelerinin devam ettiği öğrenildi. Yaralılardan Murat Eren´in ise yarın taburcu edileceği belirtildi. DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...