Barınak değil ölüm kampı! Birbirlerini yemeye başladılar

Kars Belediyesine ait hayvan barınağındaki vahşet cep telefonu ile kaydedildi. Görüntüleri kaydeden hayvanseverler, köpeklerin açlıktan birbirlerini öldürüp yemeye başladıklarını ifade ediyor. Korkunç olayın ortaya çıkmasının ardından yazılı bir açıklama yayınlayan Kars Belediyesi ise sorumlular hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Kars Belediyesi’ne ait hayvan barınağındaki sokak köpeklerinin dehşete düşüren durumu hayvanseverler tarafından cep telefonu ile kaydedildi. Büyük tepkilere neden olan barınağı kaydeden hayvanseverler, köpeklerin açlıktan birbirlerini öldürüp yemeye başladığını söyledi.

kars

Ölü köpeklerin bedenleri barınağın her yerine dağılmış vaziyette…

BARINAK DEĞİL ÖLÜM KAMPI

Veteriner hekim ve görevli personel olmasına rağmen barınağın hali görenleri dehşete düşürdü. Ölüm kampını andıran barınakta bir köpeğin başının koptuğu, zifte bulanan 3 yavru köpeğin ise hareketsiz yattığı görüldü. Başı kopan köpekten ameliyat masasında ölen yavru köpeklere kadar, her şeyi kaydeden hayvanseverler, buranın hayvan barınağından çok ölüm kampını andırdığını belirtti.

barinak-kars-foto-iha-1

Ölen hayvanların cesetleri çöp konteynerlerine atılmış

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA

Kars Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından hayvan barınağının tepki çeken durumuyla ilgili yazılı açıklama yapıldı. Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Turgay Kaya tarafından yapılan açıklamada, sorumlular hakkında soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Açıklamada şöyle denildi: “Hayvan barınağında çalışan personelimiz ve Veteriner İşleri Müdürü hakkında gerekli idari soruşturma ve yasal işlemler başlatılmıştır. Önümüzdeki pazartesi gününden itibaren hayvan barınağında gerekli tamirat ve onarım işlerinin yanı sıra modern bir klinik yapımına da başlanacaktır.  Sokak köpeklerimizin daha hijyenik koşullarda bakımı için Kars Belediyesi olarak gerekli tüm hizmetleri yapacağımızdan kimsenin endişesi olmasın. Sayın Başkanımız Murtaza Karaçanta çok iyi bir hayvanseverdir. Kendisi de bu görüntüleri izlediğinde çok üzülmüştür. Bugüne kadar elinden gelen hizmeti verdiği gibi bundan sonra da aynı duyarlılıkla hareket edecektir.” (İHA)

barinak-kars-foto-iha-6

Barınağın her yanında ölü ve yaralı köpekler var

barinak-kars-foto-iha-2

Barınaktaki köpekler çöplerle besleniyor

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...