Reklamsız Sözcü

BBP’deki kavga sürüyor!

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin geçtiğimiz perşembe günü görülen duruşmada çıkan olaylara ilişkin BBP'den açıklama yapıldı. Açıklamada "Gerek dışarıdan olsun gerekse içeriden olsun, davayı sulandırma ve akamete uğratma gayretinde olan odaklarla işbirliği içerisinde olduğuna inandığımız bazı kimseler ise hiçbir zaman boş durmamışlardır" denildi.

android-time 15:54
BBP’deki kavga sürüyor!
Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin geçtiğimiz perşembe günü görülen duruşmada çıkan olaylara ilişkin BBP'den açıklama yapıldı. Açıklamada "Gerek dışarıdan olsun gerekse içeriden olsun, davayı sulandırma ve akamete uğratma gayretinde olan odaklarla işbirliği içerisinde olduğuna inandığımız bazı kimseler ise hiçbir zaman boş durmamışlardır" denildi.

BBP lideri Mustafa Destici, Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin  davaya katılmış, Yazıcıoğlu'nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu, Mustafa Destici'ye “Git buradan” diye bağırmış, ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu da üzerine yürümüştü.

FOTO:DHA - Gülefer Yazıcıoğlu, Mustafa Destici'ye “Git buradan” diye bağırmıştı.

FOTO:DHA – Gülefer Yazıcıoğlu, Mustafa Destici'ye “Git buradan” diye bağırmıştı.

Gülefer Yazıcıoğlu, salonda gerginlik yaşandığını açıklarken, partililer de ‘Destici istifa' sloganları atmıştı. Adliyeden koşar adımlarla ayrılan Destici olay  sonrası yaptığı açıklamada “Yumruk yediniz mi?” sorusuna “Bana yumruk atan alnının ortasına mermiyi yer” karşılığını vermişti.

BBP’DEN AÇIKLAMA GELDİ

BBP’deki bu kavgaya ilişkin partiden yeni bir açıklama daha geldi. Büyük Birlik Partisi (BBP) Başkanlık Divanı tarafından Kahramanmaraş’ta görülen duruşmada yaşananlar konusunda yapılan yazılı açıklamada çarpıcı ifadelere yer verildi.

FOTO:DHA - Mustafa Destici'nin istifa edeceği iddia ediliyor.

FOTO:DHA – Mustafa Destici.

“DAVAYI SULANDIRMA ÇABALARI”

Açıklamada, BBP Lideri Destici'nin dava sürecinin tüm aşamalarında yer aldığı ve sürecin eksiksiz bir şekilde yürütülmesi için her türlü imkanın sağlandığı belirtildi.

Açıklamanın devamında ise şu ifadelere yer verildi:”Fakat bu dava sürecini gerek dışarıdan olsun gerekse içeriden olsun, sulandırma ve akamete uğratma gayretinde olan odaklarla işbirliği içerisinde olduğuna inandığımız bazı kimseler ise hiçbir zaman boş durmamışlardır. Şehit liderimizin dava sürecine destek olmak için mahkeme salonlarına dahi gitmeyen, zerre kadar katkısı olmayan, buna rağmen sanal ortamlarda klavye kahramanlığı ve dava adamlığı yapan gerçek hayatta karşılık bulamayan bazı tipler, sürece destek veriyoruz görüntüsü altında sürekli taşın altına elini koyan bizleri her türlü iftira ve karalamalarla itibarsızlaştırmaya çalışmışlardır.”

FOTO:İHA - Muhsin Yazıcıoğlu 2009 yılında içinde bulunduğu helikopterin düşmesi sonucu beraberindeki arkadaşları ile birlikte yaşamını yitirmişti.

FOTO:İHA – Muhsin Yazıcıoğlu 2009 yılında içinde bulunduğu helikopterin düşmesi sonucu beraberindeki arkadaşları ile birlikte yaşamını yitirmişti.

‘BU BOYNUMUZUN BORCUDUR’

Açıklamada ayrıca BBP ve Muhsin Yazıcıoğlu'nun iftiralarla itibarsızlaştırmaya çalışıldığı belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:”Birileri takipsizlik kararları verildiğinde tepkisiz kalıp, mahkemelere gelmeyen lakin takipsizlik kararları kaldırılıp soruşturmalar yeniden başlayınca harekete geçtiler. Belli ki son gelişmelerden ve bu dava sürecinin aydınlatılacak olmasından malum bazı çevreler epeyce rahatsız olmuştur. Ve kontrolleri altındaki bazı kişi ve çevreleri harekete geçirmişlerdir. Merhum liderimizin şehadetiyle alakalı hukuki sürecin sıhhati ve selameti için Büyük Birlik Partisi kurumsal yapısının gayretleri bundan sonrada azami şekilde sürdürülecektir. Bu boynumuzun borcudur. Büyük Birlik Partisi şahsi çıkarları için bu dava sürecini bile istismar etmekten çekinmeyen müfteri kişilerle ilişkisini zaten daha önce kesmiştir. Bunların herhangi bir şekilde partide resmi sıfatları yoktur.”
İLGİLİ HABERMuhsin Yazıcıoğlu davasında büyük gerginlikMuhsin Yazıcıoğlu davasında büyük gerginlik

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 17:3427.10.2018
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more