Sözcü Plus Giriş

BBP’den flaş çıkış: Planı kim yaptı, seni oraya kim götürdü

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın, yazar Kadir Mısıroğlu'na gerçekleştirdiği ziyareti eleştirdi.

12:34 -
BBP’den flaş çıkış: Planı kim yaptı, seni oraya kim götürdü

“İnançlarımız ve değerlerimiz üzerinden bir kamplaşma ve ayrıştırmaya yönelik provokatif hadiseler seziyoruz. Burada herkesin dikkatli olması lazım.” diyen Destici, hiçbir zaman Atatürk’e ve onun manevi şahsiyetine hakaret edilmesini doğru bulmadıklarını vurguladı.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici

BBP Genel Başkanı Destici, “Değerlerimizi ve inançlarımızı kim karşı karşı getirmeye kalkıyorsa, hepsine karşı ortak duruş sergilemeliyiz.” diye konuştu.

Destici, ‘Tarihi, zamanlaması, resmi kisveyle yapılmış olması gerçekten yanlış. Kim bu ziyareti planlamışsa, Diyanet İşleri Başkanı’nı kim götürmüşse, kendisini böyle bir yanlışa sürükleyen birileri varsa, bunlar hakkında da gerekli işlemler yapılmalı’ dedi.

İLGİLİ HABERMuhalefetten 'fesli' uzlaşısı: Diyanet İşleri Başkanı görevden alınsınMuhalefetten 'fesli' uzlaşısı: Diyanet İşleri Başkanı görevden alınsın
Son güncelleme: 14:45 14.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more