Yeni Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli kimdir, kaç yaşındadır?

Yeni Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli oldu. Bekir Pakdemirli, Turkcell Yönetim Kurulu üyesiydi. Bekir Pakdemirli, Gıda, bilgisayar ve otomotiv alanında çeşitli şirketlerin kuruluşunda bulunmuş ve yöneticiliğini yapmıştır. İşte Bekir Pakdemirli'nin hayatı...

Yeni Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli kimdir, kaç yaşındadır?

Bekir Pakdemirli kimdir? Bekir Pakdemirli Bilkent Üniversitesi, İşletme Fakültesinden mezun olmuş, Başkent Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans ve Celal Bayar Üniversitesinde İktisat doktora çalışmalarını tamamlamıştır.Bunun yanı sıra kariyeri süresince Türkiye'nin ilk 500 sanayi kuruluşunda yer alan bir seramik firması ve halka açık bir gıda firmasının Genel Müdürlük görevlerini üstlenmiştir. McCain Foods‘da üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunmuş, halen McCain şirketi ile danışmanlık ilişkileri devam etmektedir.

Albaraka Türk Katılım Bankası ve BİM A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyeliklerini sürdürmekte olan Bekir Pakdemirli, sosyal sorumluluk hassasiyetiyle Tarkem Tarihi Kemeraltı A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Ruh Sağlığı Tedavi Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği'nin yanında, Anadolu Otizm Vakfı Mütevelli Üyeliği'ni ve Sermaye Piyasası Yatırımcıları Derneği Üyeliği'ni sürdürmektedir. Bunun yanı sıra, görsel basında çeşitli ekonomi söyleşilerine katılan Bekir Pakdemirli, aynı zamanda deniz kaptanı, pilot ve amatör telsizcidir. Bekir Pakdemirli, 2013 yılından beri Turkcell Yönetim Kurulu Üyesidir.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...