Sözcü Plus Giriş

Cumhurbaşkanı Erdoğan Saray’da konuştu! Dua Diyanet’ten geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis'te yemin ettikten sonra Anıtkabir'de Atatürk'ün huzuruna çıktı. Buradaki törenin ardından da Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na geçen Erdoğan'ı atlı süvari birlikleri karşıladı. Erdoğan'ın törendeki tarihi konuşmasının ardından Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, dua etti. Törendeki; halk oyunları, lazer ve ışık gibi kutlama bölümleri Tekirdağ'daki tren kazası nedeniyle iptal edildi.

null
Güncellenme: 14:41, 06/09/2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan Saray’da konuştu! Dua Diyanet’ten geldi

Meclis’teki yemin töreninin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anıtkabir’i ziyaret ederek Atatürk’ün huzuruna çıktı. Erdoğan, buradan da ‘Cumhurbaşkanlığı Göreve Başlama Töreni’ için Saray’a geçti.

 

Makam aracıyla Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na giden Erdoğan’ın konvoyuna, girişte Atlı Tören Birliği eşlik etti. Erdoğan’ın süvari birliğiyle Külliye’ye girişi sırasında 101 pare top atışı yapıldı.

 

erdogan4

 

Aynı anda hava, kara komutanlıkları ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Gölcük’teki Kemalreis Fırkateyni’nden de 101’er pare top atıldı. Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan araçtan indiği anda Mehteran Birliği tarafından Fetih Marşı çalındı. Burada halkı selamlayan Erdoğan daha sonra tarihi bir konuşma yaptı.

erdogan8

DUA DİYANET’TEN

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının ardından Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, dua etti. Duanın tamamlanmasının ardından da Erdoğan tören için gelen 22 devlet başkanıyla yemeğe geçti. Töreni takip eden yaklaşık 10 bin kişiye de kumanya dağıtılacağı belirtildi.

yemekerdogan7

 

AA

AA

 

AA

AA

erdogan6erdogan3
AA

AA

erdogan2erdogan

 

 

Yayınlanma Tarihi:18:44,