Sözcü Plus Giriş

Beykoz’da sel baskını: Eşi ve çocuğunu tavanı delerek kurtardı

Beykoz Çengelderesi sağanak yağış nedeniyle taştı. Dere yakınında bulunan 2 ev sular altında kaldı. Evde kalanlar tavanı kırarak çatıdan çıktı.

11:00 -
Beykoz’da sel baskını: Eşi ve çocuğunu tavanı delerek kurtardı

Olay sabah sabah saatlerinde Beykoz Çengeldere Mahallesi’nde meydana geldi.

06.00 sıralarında başlayan sağanak yağış Çengelderesi’nin taşmasına neden oldu.

Dere yakınında bulunan evler sular altında kaldı. Sağanak yağış sırasında uykuda olan Kerem Demirel, eşi ve 2 yaşındaki çocuğunu komşuları uyandırdı. Evden tavanı delerek çatıya çıkan Demirel, karısı ve çocuğunu son anda kurtardı.

DHA

DHA

Yaklaşık yarım saat süren yağış sonrası evde maddi hasar meydana geldi. Evdeki eşyalar kullanılamaz hale geldi. Nurten Demirel ” Çok şiddetli yağmur yağınca ne olduğumuzu anlamadık. Çocuk elimde dönüp durduk. Evden hiçbir şey çıkartamadık. Balkondaki tavanı kırıp çatıya çıkmak zorunda kaldık. Üstümüze bir mont bile alamadık. Çok sefil kaldık. Şimdi ne olacak, ne kıyafetimiz hiçbir şeyimiz yok. Panik atak geçirdim elim ayağım titredi. Altını bile gözümüz görmedi. Mama alayım dedim. Ben mama almak için koşuyorum çocuk aç kalmasın diye. Görürler mi bizi nasıl duracağız bu halde” diye konuştu.

İLGİLİ HABERMeteoroloji'den Marmara için son dakika kasırga ve kuvvetli yağış uyarısı: 90 km'ye çıkabilirMeteoroloji'den Marmara için son dakika kasırga ve kuvvetli yağış uyarısı: 90 km'ye çıkabilir

DHA

Son güncelleme: 11:30 30.09.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more