Sözcü Plus Giriş

Bir bedelli açıklaması da Bakan Soylu’dan!

Katıldığı özel bir televizyon kanalında gündeme dair açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bedelli askerlik konusuna da değindi. Soylu, "Seçim sonrası tekrar oturulup konuşulur. İhtiyaçlar gerektiriyorsa, değerlendirilebilir" dedi

Güncellenme: 23:05, 06/06/2018
Bir bedelli açıklaması da Bakan Soylu’dan!

Başbakan Binali Yıldırım’ın ardından bedelli askerlikle ilgili bir açıklama da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan geldi.

Soylu,”Terörle mücadele ediyoruz, bu kararı vermek kolay değil. Seçim sonrası tekrar oturulup konuşulur. İhtiyaçlar gerektiriyorsa, değerlendirilebilir” dedi.

İlginizi ÇekebilirBaşbakan'dan seçim vaadi: Bedelli askerlikBaşbakan'dan seçim vaadi: Bedelli askerlik

“26-27 KİLOMETREDE HAT KURUYORUZ”

Kandil’e operasyon hazırlığı ile ilgili de konuşan Bakan Soylu, “Bunlar büyük operasyondur, seçimle alakalı değil. Ortak karar var, terör kaynağında kurutulmalı. İçeride teröristlerin sığınakları ortadan kaldırıldı. 26-27 kilometrede hat kuruyoruz, Kandil uzak hedef değil. Bu bizim için zamanlama meselesidir, zor değil. Ülke için Kandil’in alınması vazgeçilmezdir. Kandil orada durduğu sürece Diyarbakır özgür değildir”

“YAKALADIĞIMIZ İSİMLER VAR”

FETÖ ile mücadele konusunda, “Kendi adamlarını büfelerden aradıklarını tespit ettik. İtiraflar üzerinden yakaladığımız isimler var” diyen Bakan Soylu, “Örgüt Avrupa’yı ikna etme noktasına gelmiş. Yapmamız gereken çok şey var, acımasızca üzerine gidilmeli. Türkiye, işini kesinlikle yarıda bırakmamalı. Cezaevlerinde motivasyonlarını devam ettiriyorlar” dedi.

“GÜNDEMİMİZDE YOK”

Bahçeli’nin genel af önerisini de yorumlayan Soylu, “Seçim beyannamemizin gündeminde genel af yok. MHP’nin beyannamesinde var. Kendi değerlendirmemizde af konusu yok” ifadelerini kullandı

Yayınlanma Tarihi:20:02,