Sözcü Plus Giriş

Bitlis’te 3 PKK sığınağı imha edildi

Bitlis'in Tatvan ilçesinde jandarma ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda terör örgütüne ait 3 sığınak, içerisinde el yapımı bomba yapımında kullanılan 14 tüp, çok sayıda malzeme ile birlikte imha edildi.

22:45 -
Bitlis’te 3 PKK sığınağı imha edildi

Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada, “Bitlis’in Tatvan ilçesine bağlı Yumrukaya köyü kırsalında bölücü terör örgütü (BTÖ) mensuplarını bulmak, etkisiz hale getirmek ve kullanmış oldukları sığınak/barınakları imha etmek maksadıyla, 17 Mart 2018 günü Bitlis İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca operasyon icra edilmiştir.

BOMBA YAPIMINDA KULLANILAN MALZEMELER ELE GEÇİRİLDİ

Operasyon esnasında yapılan temas araması faaliyetinde, 3 adet sığınak tespit edilmiş, sığınak içerisinde yapılan aramada; 144 adet büyük boy pil, 30 adet küçük boy pil, 10 adet büyük tüp, 4 adet küçük tüp, 1 adet 12 V. akü, çok sayıda örgütsel doküman, muhtelif giyim ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. Konu ile ilgili olarak Tatvan Cumhuriyet Başsavcılığına bilgi verilerek delil niteliği taşıyan malzemeler muhafaza altına alınmış, delil niteliği taşımayan diğer malzemeler yerinde imha edilmiştir. Güvenlik güçlerimizin bölge halkımızın da desteği ile huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde teröristlerle mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir” denildi. İHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more