Reklamsız Sözcü

Bitlis’te çığ felaketi: 5 şehit, 3 asker kayıp, 12 asker yaralı

Bitlis'in Hizan İlçesi kırsalında operasyonda olan askerlerin üzerine çığ düştü. Yapılan açıklamada Batman Jandarma Komando Tabur Komutanlığı emrinde görevli 5 personel şehit olurken, 12 personelin hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandığı belirtildi.

14:14 -
Bitlis’te çığ felaketi: 5 şehit, 3 asker kayıp, 12 asker yaralı

Bitlis kırsalının PKK’lı teröristlerden temizlemek ve onların kullandığı sığınak ve barınakların imha edilmesi için başlatılan operasyonlar devam ederken, bugün öğlen saatlerine doğru Hizan ilçesinin Kolludere Mevkine çığ düştü.

 

resimid_4481059

Çığın bölgede operasyon yapan bir grup askerin bulunduğu bölgeye düştüğü belirtildi. Meydana gelen çığ olayında ilk belirlemelere göre 2 askerin şehit olduğu, 7 askerin yaralandığı, 3 askerin de kayıp olduğu belirtildi.
2

Fakat yapılan incelemeler sonrasında yapılan açıklamada 5 personelin şehit olduğu ve 12 personelin ise hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandığı belirtildi. Yaralı askerlerin helikopterle bölgeden alınmaya başlandığı, kayıp askerleri arama çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

resimid_4480748

BAKAN SOYLU, YARALI ASKERLERİ ZİYARET ETTİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, helikopterle Bitlis’e geldi. Bakan Soylu hemen hasteneye geçerek tedavi gören 12 askeri tek tek ziyaret ederek olay hakkında bilgi alıp, ‘Geçmiş olsun’ dileklerinde bulundu.

resimid_4481920

Bu arada, tedavi gören bir askerle sohbet etti. Ardından da cep telefonu ile askerin babasını arayarak telefonla bir süre görüşmelerini sağladı. Bakan Soylu ziyaret ardından hastane yetkilileri ile bir süre basına kapalı görüşüp, yaralıların durumu hakkında bilgi aldı.

resimid_4481917

Bakan Soylu, açıklama yapmadan karayoluyla Ankara’da dönmek üzere Muş’a geçti.

ARAMA ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Hizan’a yaklaşık 50 kilometre uzaklıkta bulunan Kolludere Köyü kırsalında bulunan İncirli bölgesindeki arama tarama çalışmaları tamamlandı.

resimid_4481662

Van ve çevre illerden gelen onlarca AFAD ekibi, çalışmaların tamamlanmasından sonra Bitlis’e döndü.

AJANSLAR

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 19:22 21.01.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more