Sözcü Plus Giriş

Bodrum ve Antalya’dan sonra o tatil beldesinde de yangın çıktı

Muğla'nın Datça ilçesinde çıkan yangında 5 dönüm makilik alan, küle döndü. Alevler havadan ve karadan müdahale ile ormanlık alana yayılmadan söndürüldü.

null
Güncellenme: 20:33, 05/07/2018
Bodrum ve Antalya’dan sonra o tatil beldesinde de yangın çıktı

Datça’ya 30 kilometre mesafede Palamutbükü sahili, Kumyer Mevkii’ndeki çöplük alanda bugün saat 15.00 sıralarında, yangın çıktı. Çıkış nedeni belirlenemeyen yangına Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü, Datça Orman İşletme Şefliği ve Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri müdahale etti. Söndürme çalışmalarına Marmaris’ten bölgeye sevk edilen 1 helikopter, 10 arazöz ve 37 orman işçisi ile vatandaşlar da dtestek verdi. 1 saat süren çaba sonucu karadan ve havadan müdahale ile alevler söndürüldü. İlk belirlemelere göre 5 dönümlük makilik alanın zarar gördüğü belirlendi. Datça Orman İşletme Şefi Saner Demirtaş yangının çıkış nedeninin henüz belirlenemediğini belirtirken, “Jandarma olayla ilgili incelemelerini sürdürüyor. Bölgedeki enerji nakil hatları ya da çöp depolama alanındaki olası metan gazlarından yangının çıkmış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor”

 

İlginizi ÇekebilirBodrum'da korkutan yangınBodrum'da korkutan yangın

KAYNAK İŞÇİSİ GÖZALTINA ALINDI

Muğla’nın Datça ilçesi, Kumyer Mevkii’nde çıkan ve 5 dönüm makilik alanı küle çeviren yangının, profil demir kaynağı yapılırken sıçrayan kıvılcımların kuru otları tutuşturmasıyla çıktığı belirlendi. Su deposunun üzerini kapatmak için profilden çatı yaparken, dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu yangına sebebiyet verdiği gerekçesiyle bir kaynak işçisi jandarma tarafından gözaltına alındı. Jandarma yangınla ilgili soruşturma başlattı.  DHA

Yayınlanma Tarihi:20:31,