Sözcü Plus Giriş

Bodrum’da korkutan yangın

Muğla'nın Bodrum ilçesinde otluk ve makilik alanda yangın çıktı. Alevler yerleşim yerlerine doğru 5 metreye kadar yaklaştı. Kısa sürede yapılan müdahalenin ardından yangın kontrol altına alındı.

Güncellenme: 19:01, 05/07/2018

Yalıkavak karayolundaki yerleşim alanlarına yakın bölgede bulunan otluk ve makilik alanda dumanların yükseldiğini fark edenler, itfaiye ekiplerinden yardım istedi.

FOTO:AA

FOTO:AA

Rüzgarın etkisiyle kısa sürede geniş alana yayılan alevlere, itfaiye ekiplerinin yanı sıra vatandaşlar da bahçe hortumları ve kovalarla müdahale etti.

FOTO:İHA

FOTO:İHA

Yerleşim alanlarına yaklaşan yangının evlere sıçrama ihtimaline karşı bazı vatandaşlar, kovalarla evlerinin duvarlarını ve bahçelerini ıslattı.

KONTROL ALTINA ALINDI

Muğla Orman Bölge Müdürü Mehmet Çelik, Bodrum’da otluk ve makilik alanda başladıktan sonra ormanlık alana sıçrayan yangının kontrol altına alındığını, ilk belirlemelere göre 2 hektar alanın zarar gördüğünü söyledi. Çelik, “Ortakent mevkisinde saat 14.40 sıralarında başlayan yangına 14.50’de ilk müdahale yapıldı. 4 ilk müdahale aracı, 14 arazöz, 6 su ikmal aracı, 6 helikopter, 4 uçak, 10 teknik personel, 6 memur, 70 söndürme işçisi söndürme çalışmalarda yer aldı. Yangınının çıkış sebebi teşkilatımız ve diğer kolluk kuvvetlerince araştırılıyor. Yangın saat 16.30’da kontrol altına alınmış olup, soğutma işlemleri devam etmektedir. Meydana gelen yangında toplam 2 hektar makilik ve ormanlık alan zarar gördü” dedi. AJANSLAR

Yayınlanma Tarihi:16:09,