Sözcü Plus Giriş

Bu fotoğraf bugün çekildi!

Balkanlar'da son bir haftadır hava sıcaklığının 16 dereceye düşmesiyle birlikte Slovenya'daki Kredarica bölgesine kar yağdı.

Güncellenme: 20:26, 26/06/2018
Bu fotoğraf bugün çekildi!

Balkanlar’da son bir haftadır hava sıcaklığının 16 dereceye düşmesiyle birlikte Slovenya’daki Kredarica bölgesine kar yağdı.

 

İlginizi ÇekebilirSon dakika... AKOM dolu riskinin azaldığını açıkladıSon dakika... AKOM dolu riskinin azaldığını açıkladı

Yaz mevsimine girmemize rağmen Balkanlardaki soğuk hava, etkisini hala göstermeye devam ediyor. Slovenya'nın Kredarica bölgesinde tam anlamıyla kış mevsimi yaşanıyor.

Mevsime göre hava sıcaklıklarının normalin altında olması nedeniyle Slovenya'da kar sürprizi yarattı. Slovenya Kredarica'da yağan kar heryeri bembeyaz bir örtüyle kapladı.

Sabahın erken saatleriyle beraber yağmaya başlayan kar, şimdiden 40 santime ulaştığı belirtildi. Meteorologlar kar yüksekliğinin 60 santime kadar ulaşacağını bildirdiler.

Bölge meteorojisinden yapılan açıklamaya göre soğuk hava dalgası doğuya doğru ilerleyeceğini ve en azından 1 hafta daha Balkanları etkisi altına alacağı bildirildi.

Komşu ülke Hırvatistan yaptığı uyarılarda kırmızı alarm uyarısında bulundu. Soğuk hava dalgası ve yağışların Sırbistan ve Bosna-Hersek'i de etkisi altına alacağı belirtiliyor. DHA

Yayınlanma Tarihi:19:43,