Sözcü Plus Giriş

Bu sadece ayıp değil seviyesizlik

MÜSİAD’ın Çanakkale Şubesi, 18 Mart dolayısıyla binasına Atatürk posteri ve Türk Bayrağı astı. Atatürk’ün fotoğrafı binanın satılık tabelasının altına asıldı. “Kasıt yok” diyen Şube Başkanı Yıldız, durumu ‘rüzgarın azizliği’ne ve ‘sekreterin dikkatsizliği’ne bağladı...

Veli TOPRAK
03:04 -
Bu sadece ayıp değil seviyesizlik

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103'üncü Yıldönümü dolayısıyla pazar günü Türkiye ‘Çanakkale ruhu' ile kenetlendi. Çanakkale Deniz Zaferi'nin Yıldönümü büyük bir coşku ile kutlanırken, yurdun dört bir yanında binlerce vatandaş şehitliklere akın etti. Kutlama ve anmaların merkezi Çanakkale oldu. 18 Mart Stadyumu'nda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın da katıldığı coşkulu törenler düzenlendi. Kent Atatürk posterleri ve Türk Bayrakları ile donatıldı. Ancak bir görüntü vardı ki, hem Cumhuriyet'in kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün aziz hatırasına, hem de zafer kutlamalarına gölge düşürdü.

VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ

İktidara yakınlığı ile bilinen patronlar kulübü Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) Çanakkale'deki şubesinde, Atatürk'ün resmi, binanın ‘satılık' ilanının altına asıldı. Görüntü vatandaşların tepkisine yol açtı. Çok sayıda Çanakkaleli fotoğraf çekerek sosyal medyada yayınladı. Sosyal medyada vatandaşlar, MÜSİAD'a sert eleştiriler yöneltti.

12musiad-logo-yenii

‘KASIT YOK, DİKKATSİZLİK VAR…'

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin Çanakkale Şube Başkanı Ali Osman Yıldız ise tepkiler üzerine şu açıklamayı yaptı: “O bina 3-4 aydır satılık. Sekreter de oraya 18 Mart nedeniyle bayrak ve Atatürk posteri asıyor. Rüzgar ters çevirince Atatürk posteri altta kalıyor. Böyle bir görüntü ortaya çıkıyor. Kasıtlı bir durum söz konusu değil. Sekreterimizin dikkatsizliği.”

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more