‘Bu topraklar kanla alınmıştır, kanla verilir’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin'e yönelik başlatılan operasyonla ilgili açıklamalarda bulundu. Sultan Abdülhamid’in 'Bu topraklar kanla alınmıştır, kanla verilir' sözlerini hatırlatan Erdoğan "Şu anda biz Afrin’de bunun için varız. Bu iş rastgele bir olay değil" dedi.

‘Bu topraklar kanla alınmıştır, kanla verilir’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yıldız Sarayında düzenlenen “Vefatının 100'üncü Yıldönümünde Abdülhamid'i Anlamak” isimli programda konuştu.

 

Binlerce yıllık geçmişe sahip çıktıklarını ifade eden Erdoğan, “Biz birileri gibi tarihimize yüz çevirenlerden olamayız. Biz tarihimize seçici bir anlayışla yaklaşanlardan olamayız. Tarihe seçici bakmak, hele hele belirli dönemleri ideolojinin o dar kalıplarına hapsetmek kişinin kendisine ve milletine yapacağı en büyük ihanettir” dedi.

Erdoğan: Helikopterimiz düşürüldü İlginizi Çekebilir Erdoğan: Helikopterimiz düşürüldü

“AYRIM YAPMADAN TARİHİMİZLE GURUR DUYUYORUZ”

Hiçbir ayrım yapmadan tarihe sahip çıktığını vurgulayan Erdoğan, “Şüphesiz bütün milletlerin tarihinde şanlı zaferler yanında hezimetler, yıkımlar, kan ve gözyaşıyla yoğurulmuş dönemler ve hadiselerde vardır. Çünkü bir milleti var kılan, ona hafıza ve karakter kazandıran olayların bütünüdür. Bizler hiçbir ayrım yapmadan tarihimizle iftihar ediyor ve gurur duyuyoruz. Bu tarih her milletin yazdığı veya yazabileceği bir tarih değildir. Hamd olsun ki böyle bir tarihe sahibiz” ifadelerini kullandı.

Başbakan Yıldırım: İki askerimiz şehit İlginizi Çekebilir Başbakan Yıldırım: İki askerimiz şehit

AFRİN’İ HAREKATINA DEĞİNDİ, ABDÜLHAMİT’İ ÖRNEK VERDİ

Konuşmasında Afrin operasyonuna da değinen Erdoğan, Sultan Abdülhamid'in sözlerinden örnek verdi. Erdoğan, “Bu millet onu, ‘Ben bir karış dahi olsa vatan toprağını satmam, zira bu vatan bana değil, milletime aittir. Milletimde bu toprakları aldığı fiyata verir. Bu topraklar kanla alınmıştır, kanla verilir' tespiti ve resti ile hatırlıyor. İşte Kudüs, bu ara Kudüs'ü yaşadık. Olay bu kadar açık ve net ortadır. Değerli arkadaşlar şu anda biz Afrin'de bunun için varız. Öyle sıradan bu iş rastgele bir olay değil” şeklinde konuştu.

Son dakika haberi... Afrin'den acı haberler art arda geliyor: 9 şehit 11 yaralı İlginizi Çekebilir Son dakika haberi... Afrin'den acı haberler art arda geliyor: 9 şehit 11 yaralı

“DÜŞMAN KAPILARINDAN BAKMAKTAN VAZGEÇMEK GEREK”

Abdülhamid'e farklı açılardan bakanların artık bundan vazgeçmesi gerektiğini vurgulayan Erdoğan, “Milletimizin gönlünde böylesine müstesna bir makama sahip olan Sultan Abdülhamid'e artık yeminli düşmanlarının kalıplarından bakmaktan herkesin vazgeçmesi gerekir. 33 yıllık hükümranlığı boyunca ayağına bastıklarının iftira ve yalanları üzerinden ona güftan edenlerin devri artık kapanmıştır. Tarihi hakikatleri kabul etmek yerine onu kendi ideolojisine göre yazma teşebbüsleri artık başarısızlığa uğramıştır. Sultan II. Abdülhamid'e ve onun mirasına tarafsız ve önyargısız ahlaklı bir şekilde yaklaşabilenler için ortada gerçekten göz kamaştırıcı bir hazine vardır” ifadelerini kullandı. İHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...