Sözcü Plus Giriş

Burhan Kuzu: Aday gösterilmediğim için kırgınım

AKP'li Burhan Kuzu'dan bir itiraf geldi. Katıldığı bir televizyon programında konuşan Kuzu, meclis başkanlığına 3 kez niyetlendiğini ancak aday gösterilmediğini söyledi. Kuzu bunun için partisine kırgın olduğunu ifade etti.

22:35 -
Burhan Kuzu: Aday gösterilmediğim için kırgınım

AKP’li Burhan Kuzu, özel bir televizyon kanalında yayınlanan programa katıldı. Gündeme dair soruları cevaplayan Kuzu’dan meclis başkanlığı adaylığıyla ilgili bir itiraf geldi. Başkanlığa 3 kez aday olmak istediğini ifade eden Kuzu, partisinden bu konuda gerekli desteği görmediğini söyledi.

“3 KEZ NİYETLENDİM”

AKP’lilere sitem eden Kuzu, “Bakanlıkla ilgili benim hiçbir talebim olmadı; çünkü başbakanlar, bakanlarını kendi belirler. Ama meclis başkanlığı seçimle gelinen bir yer. Ben aday olmayı her zaman istedim. Tabi partimin içerisinde yeni bir çatışma olmasın, bölünme olmasın diye de adaylıktan 3 kez niyetlendim, üçünde de vazgeçtim. Şunu da söyleyeyim ben aday olsaydım her şey farklı olurdu. Bana mecliste herkes oy verirdi. Bu manada küsmek değil ama biraz kırgınlık var çünkü ben bu partinin kurucu üyesiyim. Partiye de ciddi hizmetlerim olmuştur” dedi.

“GÖNÜLLERİN BAŞKANISIN DİYORLAR”

Aday gösterilmediği için üzgün olduğunu da ifade den Kuzu, “Ama ben aday gösterilmediğim için bu konuyu nifak meselesi yapmadım. Bu konudaki sitemimi başbakan da cumhurbaşkanı da biliyor. Bana ‘sen gönüllerin başkanısın’ diyorlar” ifadesini kullandı.

Son güncelleme: 09:06 07.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more