Sözcü Plus Giriş

Bursa merkezli dev operasyon! Değeri 200 milyon lira…

Bursa merkezli 8 ilde sahte tarım ilacı üreten ve satan suç örgütüne yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda piyasa değeri 200 milyon liralık gübre, sahte tarım ilacı ve ham madde ele geçirilirken 19 kişi de gözaltına alındı.

23:04 -
Bursa merkezli dev operasyon! Değeri 200 milyon lira…

Alınan bilgiye göre, Karacabey Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, “Suç Örgütü Kurmak Suretiyle Nitelikli Dolandırıcılık” suçunu işlediği tespit edilen 19 şüphelinin yakalanmasına yönelik Bursa, Balıkesir, İstanbul, Tekirdağ, Aydın, Muğla, İzmir ve Antalya’da operasyon gerçekleştirildi.

İLGİLİ HABERBu nasıl bir dolandırıcılık! Evlilik vaadiyle...Bu nasıl bir dolandırıcılık! Evlilik vaadiyle...

DEĞERİ 200 MİLYON LİRA

Operasyon kapsamında, sahte tarım ilacı ve gübre üretim fabrikası, ilaçların saklandığı depo ve satıldığı bayi ile ev, araç ve müştemilatlarda yapılan aramalarda, piyasa değeri 200 milyon liralık sahte tarım ilacı, gübre ve ham madde ele geçirildi.

Aramalarda fason olarak kurulan şirketlere ait fatura, sevk irsaliyesi, çek, senet ve çeşitli evrak da bulundu.

Gözaltına alınan 19 şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor.

İLGİLİ HABER'Hesabınızdan para çekiyorlar' diyerek yapılan dolandırıcılık girişimine hapis'Hesabınızdan para çekiyorlar' diyerek yapılan dolandırıcılık girişimine hapis

Soruşturma kapsamında, suç örgütü üyelerinin çok geniş bir alanda uzun süredir faaliyet gösterdiği ve tamamının birbiriyle ilişkili, irtibatlı olduğu, halk sağlığına, vatandaşlara, tarım alanlarına ve devlete ciddi zarar verdikleri tespit edildi.

Üyelerin sahte tarım ilaçlarının ambalaj, etiket, hologram aşamasından içeriğine kadar tamamını yüksek hacimli üretecek yapıda olduğu ve bir zincir kurdukları anlaşıldı. AA

Son güncelleme: 23:08 23.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more