Çalıp içtiler, içip çaldılar

İstanbul'da 15 ayrı iş yerinden 98 cep telefonu, 30 bilgisayar ve tablet ile birlikte 35 bin lira değerinde TEKEL malzemesi çalan 3 hırsız yakalandı. Çaldıkları içki ve sigaraları tüketen şüpheliler çok sayıda da suçtan kayıtları olduğu ortaya çıktı.

Çalıp içtiler, içip çaldılar

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri; Bağcılar, Esenler, Esenyurt, Bahçeşehir, Avcılar ve Beylikdüzü’de elektronik malzeme satan iş yerlerinde yaşanan hırsızlık olaylarının artmasıyla çalışma başlattı.

FOTO:SÖZCÜ

FOTO:SÖZCÜ

Çalışma kapsamında sahte plakalı araçla dolaşarak hırsızlık yapan bir çete belirlendi. İş yerlerindeki güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, hırsızlık yapan şüphelilerin kimliklerini belirleyerek takip başlattı.

Yapılan takiplerin ardından Mahsum Y. (21), İsmail K. (17) ve Tugay T. (26) isimli şüpheliler Küçükçekmece’de yakalandı.

Emniyet’te sorguya alınan şüphelilerin 10 Nisan ile 3 Mayıs 2018 tarihleri arasında 15 ayrı olaya iş yerinden 98 cep telefonu, 30 bilgisayar ve tablet ile 35 bin lira değerinde de sigara ve alkollü içecek çaldıkları belirlendi.

Öte yandan yapılan incelemelerde Mahsun Y.’nin 19 hırsızlık, İsmail K.’nın 17 hırsızlık ve Tugay T.’nin ise 10 hırsızlık ve 8 adet uyuşturucudan kaydının olduğu ortaya çıktı.  Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Mahsum Y. ve İsmail K. tutuklanırken, Tugay T. ise serbest bırakıldı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...