Sözcü Plus Giriş

Çankırı’da şaşkına çeviren ikram

Kurban bayramı için yollara düşen vatandaşların kaza kurbanı olmaması için yollarda kontrollerini arttıran ekipler çevirdikleri sürücüleri de tatlı tatlı uyarıyor. Yolcular ekiplerin kaya tuzu ve kızılcık ekşisi ikramıyla şaşkına dönerken, emniyet kemerini bağlamayan sürücüler uyarılıyor. Bu ikramlar karşısında hem mutlu hem de tedirgin olan sürücüler ne yapacaklarını şaşırdı.

13:26 -

AKP Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu ile Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz, Ilgaz D-100 karayolunda Emniyet tarafından gerçekleştirilen uygulamaya katıldı. Uygulama sırasında Çivitcioğlu ve Boz, sürücü ve yolcularla sohbet ederek Çankırı’nın meşhur kaya tuzu ve kızılcık ekşisini ikram etti. Çivitcioğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı’nda sofralarda Çankırı kaya tuzu olmasını istediklerini söyledi.

AA

AA

Vatandaşlara kaya tuzu ile kızılcık ekşisi ikram ettiklerini dile getiren Çivitcioğlu, “Yolcularımızı hayırlı bayramlar geçirmelerini dileyerek uğurladık. İnşallah milletimiz hayırlı bir bayram geçirir. Kazasız, belasız bir bayram olur. Aileleriyle birlikte mutlu bayramlar geçirirler.” dedi.Boz da kurban etinin yanında Çankırı’nın tuzunun kullanılması için yolculara ikramda bulunduklarını anlattı. Çankırı’nın kızılcık ekşisini de ikram ederek yolcuları serinlettiklerini belirten Boz, herkesin Kurban Bayramı’nı tebrik etti.

Çivitcioğlu ve Boz, Ilgaz Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliğini de ziyaret ederek polislerle sohbet etti.

AA

Son güncelleme: 16:00 20.08.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more