Sözcü Plus Giriş

Çatıya çıkan manda vinçle kurtarıldı!

Hepimizin sevdiği türkülerden biri olan "Manda yuva yapmış söğüt dalına" türküsü nerede ise gerçek olacaktı. Ama manda söğüt dalına değil evin çatısına çıktı. Bolu'da bir evin çatısında mahsur kalan manda vinç yardımıyla kurtarıldı.

22:06 -

Olay, saat 20.00 sıralarında Bolu merkeze bağlı Hıdırşeyhler Köyü'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, köyde yaşayan Enver Demiroğlu isimli vatandaş, mandasının komşusu Mevlüt Günaslan'ın tek katlı evinin çatısına çıktığını ve inemediğini görünce durumu itfaiye ekiplerine haber verdi.

FOTO: İHA - Bolu'da, bir evin bahçesinde bulunan deponun çatısına çıkan manda vinç yardımıyla kurtarıldı. Demiroğlu'nun kızı ve torunu da bu esnada çatıya çıkarak, yere düşmemesi için mandayı halatla bağladı.

FOTO: İHA – Bolu’da, bir evin bahçesinde bulunan deponun çatısına çıkan manda vinç yardımıyla kurtarıldı. Demiroğlu’nun kızı ve torunu da bu esnada çatıya çıkarak, yere düşmemesi için mandayı halatla bağladı.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, mandayı çıktığı çatıdan indirmeyi başaramayınca köyden ayrıldı. İtfaiyenin ayrılmasının ardından, çatıda mahsur kalan mandanın sakinleşmesi için 2 kişi yanına giderek hareketsiz kalmasını sağladı.

FOTO: İHA- KURTARMA ÇALIŞMASI SIRASINDA MANDANIN VİNCİN HALATLARINDAN TEKRAR ÇATIYA DÜŞMESİ KORKU DOLU ANLAR YAŞATTI

FOTO: İHA- KURTARMA ÇALIŞMASI SIRASINDA MANDANIN VİNCİN HALATLARINDAN TEKRAR ÇATIYA DÜŞMESİ KORKU DOLU ANLAR YAŞATTI

İLK DENEME BAŞARISIZ

İtfaiyenin köyden ayrılmasının ardından mandanın çatıdan indirilmesi için olay yerine vinç geldi. Vincin halatlarına bağlanan manda, yaklaşık 1 metre yüksekliğe kaldırıldıktan sonra halattan kurtularak tekrar çatıya düştü. Çatıdan aşağı düşmekten son anda kurtulan manda yürekleri ağızlara getirdi.

FOTO: AA

FOTO: AA

İlk denemenin ardından ikinci kez vincin halatlarına bağlanan manda, kontrollü bir şekilde çatıdan indirilerek sahibine teslim edildi.  İHA

FOTO: İHA

FOTO: İHA

FOTO: İHA

FOTO: İHA

 

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 22:22 23.10.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more