Sözcü Plus Giriş

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’tan Tüzün’e yalanlama

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, muhalif kanatta yer alan ve 'olağanüstü kurultay istemediğini beyan eden CHP milletvekillerinin bildirisinde 129 milletvekilinin imzası yoktur' diyen Bilecek milletvekili Yaşar Tüzün’ü yalanladı. Özkoç yaptığı açıklamada, "Olağanüstü kurultay talebi sürecinde, doğru olmayan beyanlarla Cumhuriyet Halk Partisi’nin yöneticilerini ve kurumsal kimliğini yıpratmanın, hiç kimseye faydası yoktur" dedi.

null
Güncellenme: 20:13, 27/07/2018
CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’tan Tüzün’e yalanlama

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, yazılı açıklama yaparak Bilecek milletvekili Yaşar Tüzün'ü eleştirdi. Özkoç,”CHP Olağanüstü Kurultay talebiyle ilgili Bilecik Milletvekili Sayın Yaşar Tüzün'ün bugün saat 17.00 itibariyle yaptığı basın toplantısında, olağanüstü kurultay istemediğini beyan eden CHP milletvekillerinin bildirisine yönelik, ‘129 milletvekilinin imzası yoktur’ açıklaması, doğru olmayan, kamuoyunu ve partililerimizi yanıltmaya yönelik bir ifadedir. Milletvekillerimizin iradesine yönelik büyük bir saygısızlıktır. Hiçbir milletvekilimiz bunu hak etmemektedir” ifadelerini kullandı.

“İRTİBAT KURULMAMIŞTIR”

129 milletvekilinin bizzat destek beyanları alınarak açıklama yapıldığını ifade eden Özkoç, “Bildiride imzası bulunan milletvekillerimiz dışında, özel konumları gereği Kemal Kılıçdaroğlu, Enis Berberoğlu ve Deniz Baykal ile irtibat kurulmamıştır. Ayrıca CHP Meclis grubunda yer alan diğer 12 milletvekili arkadaşımızın kamuoyuyla paylaştıkları görüşleri açık olduğu için kendileriyle de temasa geçilmemiştir. Olağanüstü kurultay talebi sürecinde, doğru olmayan beyanlarla Cumhuriyet Halk Partisi'nin yöneticilerini ve kurumsal kimliğini yıpratmanın, hiç kimseye faydası yoktur” diye konuştu. İHA

Yayınlanma Tarihi:20:12,