Sözcü Plus Giriş

Gürsel Tekin: Kurultaya bir eksikle başlıyoruz

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, hapisteki CHP’li vekil Enis Berberoğlu’nun eksikliğine vurgu yaparak, "bugün kurultayı bir eksikle yapıyoruz" dedi. Öte yandan kurultay salonuna Enis Berberoğlu'nun posterleri asıldı.

Zeynep GÜRCANLI
Güncellenme: 10:06, 03/02/2018
Gürsel Tekin: Kurultaya bir eksikle başlıyoruz

Berberoğlu'nun ‘tutsak olduğunu’ vurgulayan Tekin, “Bugün partimizin en önemli kurultaylarından bir tanesi ama ne yazık ki bir eksikle başlıyoruz. Bir arkadaşımız tutsak.En kısa süre içinde Enis Berberoğlu'nun fotoğraflarının değil, bedeninin olduğu bir CHP istiyoruz. Arkadaşımızın derhal serbest bırakılması lazım” dedi.

‘ÇOK ADAY KAOS DEĞİL, DEMOKRASİ’

Türkiye'nin zor bir dönemden geçtiğini kaydeden Tekin, dış ve iç politikada, ekonomide yaşanan sıkıntılarda vatandaşların çareyi CHP'de aradığını, kurultayda bugünkü büyük coşkunun da bunun işareti olduğunu vurguladı. Tekin, “Anayasa'nın askıya alındığı, hukukun işlemediği bir dönemde toplumun tek güvendiği CHP. Görkemli bir kurultay yapacaktır. Bu kurultaydan sonra daha güçlü bir kadro ile CHP yoluna devam edecektir. Kurultayda bu kadar coşkunun olmasının temel sebebi, Türkiye'de demokratik mekanizmayı işleten tek partinin CHP olarak kalmasıdır. Çok aday olması ayıp değil, kaos değil, demokrasinin temel kuralıdır” dedi.

BERBEROĞLU POSTERLERİ ASILDI

CHP’nin 36. Kurultayının yapıldığı salonda hapisteki gazeteciler ve halen Maltepe Cezaevinde olan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu da unutulmadı. Salonda “tutuklu gazeteciler özgürlük” pankartı ile üzerinde Berberoğlu’nun fotoğraf bulunan ve üzerinde “bir gün mutlaka buluşacağız özgürlükte” sözü yazılı pankart salonun en görünen yerinde asıldı.

İlginizi ÇekebilirCHP'nin 36'ncı Olağan KurultayıCHP'nin 36'ncı Olağan Kurultayıİlginizi ÇekebilirTekin Bingöl: Enis Berberoğlu ile ilgili girişimimiz olacakTekin Bingöl: Enis Berberoğlu ile ilgili girişimimiz olacak
Yayınlanma Tarihi:09:04,