Sözcü Plus Giriş

‘CHP olmadan Cumhuriyet tarihini yazmak olmaz’

Türkiye’nin en güvenilir kişisi Uğur Dündar'ın hazırlayıp sunduğu Halk Arenası'nın bu haftaki konuklarından Sözcü yazarı tarihçi Sinan Meydan, yaklaşan CHP kurultayı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Sinan Meydan, "CHP olmadan Cumhuriyet tarihini yazmak olmaz" dedi.

null
Güncellenme: 23:26, 02/02/2018

Halk TV'de ekranlara gelen ve izlenme rekorları kıran, Türkiye'nin en güvenilir kişisi Uğur Dündar’ın hazırlayıp sunduğu ‘Halk Arenası’ bu hafta yine gündemi belirliyor.

1

İlginizi ÇekebilirSedef Kabaş hayalindeki CHP'yi Halk Arenası'nda açıkladıSedef Kabaş hayalindeki CHP'yi Halk Arenası'nda açıkladı
İstanbul'daki Akatlar Kültür Merkezi'nden sevenleri ile buluşan Halk Arenası’nın konuklarından Milli Mücadele’yi, Cumhuriyet’i ve Atatürk’ü en iyi anlatan cesur tarihçi yazar Sinan Meydan yine yaptığı açıklamalarla gündeme damgasını vurdu.seyirci1İlginizi ÇekebilirHalk Arenası İstanbul'da! Heyecan dorukta...Halk Arenası İstanbul'da! Heyecan dorukta...

 

“DÜNYADA BUNUN ÖRNEĞİ YOK”

Yaklaşan CHP kurultayı hakkında önemli açıklamalarda bulanan Sinan Meydan; “CHP’siz bir Türk siyasi tarihi düşünmek hakikaten çok zor. Bir tarihçi olarak baktığımda çok daha bir ilginç görüntü çıkıyor. CHP olmadan Türk siyasi tarihini yazmayı düşünün, bunu yazamazsınız. Yakın dönem Türk tarihini, Cumhuriyet devrimlerini yazmanız mümkün olmaz. Dünya’da bunun örneği yok. CHP kadar bir ülkenin harcında emeği geçen başka bir parti yok dünyada. Dolayısıyla CHP’nin koltuğunda oturmak, o koltuğa aday olmak; birincisi büyük bir onur. İkincisi büyük bir sorumluluk. Yani Türkiye Cumhuriyeti’ni idare etmek kadar büyük bir sorumluluk” ifadelerini kullandı.

2
Yayınlanma Tarihi:23:17,