CHP Genel Merkezi’nden ‘baskın’ kurultay!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisini 9-10 Mart'ta tüzük kurultayına çağırdı.

CHP Genel Merkezi’nden ‘baskın’ kurultay!

CHP Genel Merkezi, sürpriz bir kararla, CHP tüzüğünün değiştirileceği kurultayın tarihini 9-10 Mart olarak açıkladı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Tüzük kurultayı yapılacağı” açıklamasının ardından parti içi muhalifler, bu kurultayın gündeminde etki yapabilmek için imza toplamaya hazırlanıyorlardı.

Ancak Genel Merkez, aniden bir tüzük kurultayı kararı ve tarihi açıklayarak, muhaliflerin önünü kesip, gündemi de kendi belirleme yolunu seçti.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu imzasıyla örgütlere gönderilen mesajda CHP’nin 9-10 Mart’ta, “Tüzük değişikliği ve kurultay yönetmeliği değişikliğini görüşmek üzere”, Ankara’da Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde kurultayın gerçekleştirileceği duyuruldu.

İşte CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğu imzasıyla duyurulan kurultay çağrı metni:

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 19. Olağanüstü Kurultayı 09-10 Mart 2018 tarihleri arasında Cuma – Cumartesi günleri saat 10.00’da Tüzük değişikliği ve Kurultay Yönetmeliği değişikliğini görüşmek ve karara bağlamak için, Ankara’da Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde (Yenimahalle) aşağıaki yazılı gündem maddelerini görüşmek üzere toplanacaktır.”

Kılıçdaroğlu: Türkiye ABD'ye en net, en sert tepkiyi göstermeli İlginizi Çekebilir Kılıçdaroğlu: Türkiye ABD'ye en net, en sert tepkiyi göstermeli

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...