Reklamsız Sözcü

Erken seçime CHP ve İYİ Parti’den ilk tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin erken seçim için tarih vermesi Ankara'da kulisleri karıştırdı. CHP ve İYİ Parti Bahçeli'nin erken seçim açıklamalarını değerlendirdi.

Zeynep GÜRCANLI
android-time 11:37
Erken seçime CHP ve İYİ Parti’den ilk tepki
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin erken seçim için tarih vermesi Ankara'da kulisleri karıştırdı. CHP ve İYİ Parti Bahçeli'nin erken seçim açıklamalarını değerlendirdi.

Bahçeli’nin açıklamalarına ilk tepki CHP’den geldi. CHP Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, “Hodri meydan” meydan derken, seçime hazır olduklarını dile getirdi.

Tezcan, “Türkiye’nin içine sokulduğu tek adam rejiminden kurtuluş yolu seçimdir. Biz her zaman seçime hazırız. Bu sefer seçim kararını tek adam koalisyonunun sözcüsü verdi. Hükümet sözcüsü belli, Bekir Bozdağ, AKP sözcüsü bellidir, Mahir Ünal ve tek adam koalisyonunun sözcüsü de Devlet Bahçeli” ifadesini kullandı. Tezcan, “Bu tek adam koalisyonunun baş aktörü ne diyor ona bakmak gerek. Onu merak ediyoruz. Türkiye’yi bu durumdan çıkaracak tek yolun seçim olduğuna inanıyoruz. Hodri meydan Türkiye’yi kurtarmaya hazırız” dedi.

İYİ PARTİ: İKTİDARIN HEZİMETİNİN DAHA ERKEN OLMASININ ÖNÜNÜ AÇACAKTIR

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfü Türkkan da seçime hazır olduklarını söyledi. Türkkan, “Erken seçim senaryosu bugüne kadar AKP dışından gelişti. Nitekim erken seçimi de iktidarın küçük ortağı açıkladı. Erken seçim bu iktidarının hezimetinin daha erken olmasının önünü açacaktır. Türk milletinin mevcut iktidardan kurtulmasını sağlayacaktır. Milletimize hayırlı olsun, İYİ Parti olarak bizi de mutlu etmiştir” dedi. Türkkan, partisinin seçime katılmasıyla ilgili soruya da, “Seçime katılmamızla ilgili hiçbir sıkıntı yok. Biz hazırız” yanıtını verdi.

İLGİLİ HABERBahçeli'nin erken seçim tarihinin şifreleriBahçeli'nin erken seçim tarihinin şifreleriİLGİLİ HABERBahçeli 'erken seçim' çağrısı yaptı... Akıllara 2002'deki açıklaması geldi...Bahçeli 'erken seçim' çağrısı yaptı... Akıllara 2002'deki açıklaması geldi...İLGİLİ HABERBahçeli 'erken seçim' dedi gözler Erdoğan'daBahçeli 'erken seçim' dedi gözler Erdoğan'da

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 12:4217.04.2018
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more