CHP’de Aylin Nazlıaka krizi! Af talep etti tartışma çıktı

CHP'de Aylin Nazlıaka tartışması yaşandı. Atatürk portresi tartışması sonrasında partiden ihraç edilen Nazlıaka'nın af talebinde bulunduğu ancak bazı partililerin buna karşı çıktığı için tartışma yaşandığı belirtildi.

CHP’de Aylin Nazlıaka krizi! Af talep etti tartışma çıktı

Aylin Nazlıaka, 2016 yılında CHP’li Necati Yılmaz’ın odasından Atatürk portresini indirdiğini ileri sürdü ve partide büyük bir tartışma başlattı. Bu açıklamaların ardından disiplin kuruluna sevk edilen Nazlıaka, partiden ihraç edildi. Aradan geçen 2 yılın ardından Nazlıaka, parti meclisinde yeni bir tartışma daha başlattı.

“NECATİ YILMAZ KARŞI ÇIKTI”

Tartışmanın nedeniyse bu kez Nazlıaka’nın af talebinde bulunması oldu. CNN TÜRK’ün haberine göre, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Nazlıaka’nın yazılı olarak af talebinde bulunduğunu ifade etti. Bunun üzerine Atatürk resmi tartışması nedeniyle Nazlıaka ile arası açık olan Ankara Milletvekilli Necati Yılmaz söz aldı. Yılmaz, Nazlıaka’nın geri dönme talebine sert sözlerle karşı çıkarak kabul edilmemesini istedi.

MYK’NIN KARARINA GÖRE HAREKET EDECEK

Tartışmanın ardından Kılıçdaroğlu, Nazlıaka’nın af talebini parti meclisi gündemine getirebilmek için MYK kararı gerektiğini belirtti. Yeni oluşacak MYK’da bu yönde karar çıkması durumunda af talebi parti meclisinin onayına sunulacak.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...