Sözcü Plus Giriş

CHP’de cumhurbaşkanı adayı için iki isim öne çıktı

Cumhuriyet Halk Partisi'nde cumhurbaşkanı adayının açıklanması için sona geliniyor.  Edinilen bilgilere göre CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in isimleri öne çıkmış durumda. 

Güncellenme: 11:14, 24/04/2018
CHP’de cumhurbaşkanı adayı için iki isim öne çıktı

CHP’nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday adaylarının CHP Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce olduğu ileri sürüldü.

depophotos_15915381

DepoPhotos

FOX TV Ankara muhabiri Engin Yılmaz, CHP’de cumhurbaşkanı aday adaylarının CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, CHP Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce ve CHP'li Murat Karayalçın olduğunu öne sürdü. Daha sonra aday sayısının ikiye düşürüldüğünü ifade eden Yılmaz, bu isimlerin Yılmaz Büyükerşen ve Muharrem İnce olduğunu iddia etti.

CHP’DE PARTİ MECLİSİ TOPLANIYOR

CHP’de bugün Parti Meclisi toplanacak. Toplantıda cumhurbaşkanı adayının seçilmesi için Parti Meclisi yetkisini Kılıçdaroğlu’na bırakacak. Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adayının belirlenmesi siyasi parti liderleriyle yeniden bir araya geleceği belirtiliyor.

 

Yayınlanma Tarihi:10:23,