Sözcü Plus Giriş

CHP’li Altay: Bu ittifakın en önemli vaadi ‘Milleti yeniden birleştirmek’

Ekranların izlenme rekorları kıran, gündemi belirleyen 'Halk Arenası' programının bu haftaki konuklarından CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, 'Millet ittifakının' neler vaat ettiğini açıkladı. Altay, her şeyden önce en önemli vaatlerinin 80 milyonu tek vücut olarak yeniden birleştirmek olduğunun altını çizdi.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 14:08, 05/05/2018
CHP’li Altay: Bu ittifakın en önemli vaadi ‘Milleti yeniden birleştirmek’

Millet ittifakının halka neler vaat ettiğini tek tek açıklayan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay en önemli vaatlerinin, her türlü etnik, inanç ve yaşam tarzı çatışmasının son bulacağını belirterek milleti yeniden birleştirmek olduğunu belirtti.

İlginizi ÇekebilirDündar'dan Başbakan Yıldırım'a çağrıDündar'dan Başbakan Yıldırım'a çağrı

Altay şu ifadelerde bulundu;

 

“İttifak millete kurtuluş vadediyor. Diktatörden, OHAL’den, inanç siyasetinden kurtuluş, etnik siyaset üzerinden kurtuluş, yaşam tarzı üzerinden başı açıktı-kapalıydı yaklaşımından kurtuluş, alevi-sünni ayrışmasından ötekileştirilmesinden kurtuluş ve bununla beraber Türkiye’de neredeyse kaybolan bin yıllık kardeşliğin yeniden tesisini vadediyor. Bence en önemli olay Türkiye’nin yeniden 80 milyonun tek vücut olabilmesi. Milletin birleşmesini vadediyor.”

whatsapp-image-2018-05-04-at-21-1whatsapp-image-2018-05-04-atwhatsapp-image-2018-05-04-a
Yayınlanma Tarihi:00:09,