Sözcü Plus Giriş

CHP’nin makam aracı çağrısına AKP’li belediyeden katılım geldi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nin CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir'in, Türkiye’deki ekonomik buhran sürerken belediye başkanlarına lüks makam araçları kullanımından vazgeçmeleri yönünde yaptığı çağrıya Gaziantep merkez Şehitkamil İlçe Belediye Başkanı AKP'li Rıdvan Fadıloğlu da katıldı. Fadıoğlu, belediye bünyesindeki kiralık araçları tasarruf etmek için kiralama şirketine verildiğini söyledi. Kullandığı makam aracını da iade eden Fadıloğlu, basın toplantısına da kendi kullandığı şahsi otomobiliyle geldi.

Hanifi KILIÇ / Gaziantep
18:07 -

Başkan Fadıloğlu, Şehitkamil Belediyesi'nin tasarruf tedbirlerini düzenlemek için Atatürk Kültür Merkezinde basın toplantısı düzenledi. Fadıloğlu, toplantıya kendi kullandığı şahsi otomobille geldi. Toplantıda belediye bünyesindeki 138 kiralık aracın yüzde 30'unun kiralama şirketine verildiğini söyledi.

İLGİLİ HABERCHP'den çağrı: Makam araçlarından vazgeçinCHP'den çağrı: Makam araçlarından vazgeçin

“MÜDÜR ARKADAŞLAR MAKAM ARAÇLARINI İADE ETTİ”

Belediye bünyesinde kalan araçların havuz sistemiyle kullanılacağını dile getiren Başkan Fadıloğlu şunları ifade etti:

“Şehitkamil Belediyesi olarak, göreve geldiğimiz günden bu yana tasarruf noktasında elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz. Ancak ülkemizin içinde bulunduğu son 10 günlük süreç içerisinde yaşananlardan dolayı müdür arkadaşlarımızdan gelen talep doğrultusunda bir farkındalık oluşturmak adına bugün sizlerle beraberiz. Müdür arkadaşlarımızın talebi doğrultusunda kendilerine daha önceden tahsis ettiğimiz araçları, arkadaşlarımız iade etmek istediler. Hizmetin kalitesini arttırmak adına vermiş olduğumuz araçları müdür arkadaşlarımız iade edince biz yeniden bir organizasyona girdik. ‘Biz daha fazla ne yapabiliriz, ülkemiz için artı ne değer katabiliriz' diye. Burada farkındalık oluşturmak adına ‘Tasarruf yapıyorum, ülkeme sahip çıkıyorum' sloganıyla bir kampanya başlattık. Çünkü 15 Temmuz'da bu memleketi hain emellerine alet etmek adına uğraşanlar, şu anda da ekonomik bir savaşın eşiğine getirmeye çalışıyorlar. Allah'ın izniyle nasıl 15 Temmuz'da bu millet, birlik, beraberlik içinde duruşunu gösterdiyse, bu ekonomik savaş içinde de gereğini yerine getirecektir. Allah'ın izniyle onlara fırsat vermeyeceğiz. Ancak burada yalnız kurumların ya da kuruluşların tasarruf yapması onların önlem alması söz konusu değil. Bu hep birlikte milli bir dava şuuru ile tüm vatandaşlarımızın dikkat etmesi gereken bir husus. Öncelikle şuna dikkat etmemiz gerekiyor; yaşantımızın içerisinde önceliklerimizi belirleyip ona göre ihtiyacımız olan ürünleri almamız, ihtiyacımız olmayanları ötelememiz. Burada bu öncelikleri belirlerken, mutlaka almamız gerekiyorsa ülke ekonomisine katkı sağlamak adına yerli malı almalı. Hatta yerlinin yerlisini yani alacağınız ürün Gaziantep'te üretiliyorsa bunu almanın kent ekonomisine ve ülke ekonomisine katkısı olacaktır.”

Şehitkamil Belediye Başkanı makamına kendi aracıyla geldi. FOTO: Sözcü

Şehitkamil Belediye Başkanı makamına kendi aracıyla geldi. FOTO: Sözcü

Başkan Fadıloğlu, basın toplantısının ardından yine şahsi otomobilinin şoför koltuğuna geçerek salondan ayrıldı.

Son güncelleme: 18:46 14.08.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more