Reklamsız Sözcü

CHP’li Erdoğdu: Yaşananlar ‘hata’ diye basitçe geçiştirilemez

CHP'den Halkbank'ta yaşananlarla ilgili açıklama geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, bankacılığın bir itibar sistemi olduğunu ve güven temelleri üzerine oturduğunu belirterek "Gece yaşananlar hata diye basitçe geçiştirilemez" ifadesini kullandı.

21:30 -
CHP’li Erdoğdu: Yaşananlar ‘hata’ diye basitçe geçiştirilemez

Erdoğdu, önceki gece hatalı döviz kurlarıyla gerçekleştirilen işlemlere ilişkin yazılı açıklama yaptı. Yaşananların “bankacılık sisteminin itibarını ve güvenini sarsacak olaylar” olduğunu savunan Erdoğdu, “Bankacılık bir itibar sistemidir ve güven temelleri üzerine oturur. Gece yaşananlar hata diye basitçe geçiştirilemez. Kurumsal itibarımız yerlerde sürünüyor. Hükümet ise tüm bu olan biteni sadece seyrediyor. Hükümet derhal kapsamlı bir açıklama yapmalı ve dün (önceki) gece yaşananları saniye saniye açıklamalıdır” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERHalkbank: Yapılan işlemler geçerli değilHalkbank: Yapılan işlemler geçerli değil

“HESABI SORULMALI”

Kamuoyunu tatmin edici bir açıklama yapılmaması durumda, bankacılık sisteminde güvensizlik ortamı başlayacağını ve bunun çok ciddi sonuçlar doğuracağını aktaran Erdoğdu, tüm bu yaşananların hesabının sorulması gerektiğini kaydetti. AA

İLGİLİ HABERHalkbank'ta ucuza dolar satıldıHalkbank'ta ucuza dolar satıldı

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 01:44 02.09.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more