Sözcü Plus Giriş

CHP’li Koç: Mezitli Öncü Kent Olacak

CHP’den Mezitli Belediye Başkan aday adayı Sinan Koç, Mezitli’nin hak ettiği konuma bir türlü gelemediğini ifade ederek, “Mezitli hak ettiği öncü kent olma özelliğine bir an önce kavuşmalıdır” dedi.

Mustafa İNSAN / Mersin
12:41 -
CHP’li Koç: Mezitli Öncü Kent Olacak

Sinan Koç, basamakları tek tek çıkan bir Mezitli istemediğini belirterek “Ben, basamakları üçer beşer çıkan, ticaretin, üretimin, refahın hüküm sürdüğü, emeklinin rahat ettiği, çalışanın yüzünün güldüğü, öğrencinin yaşamaktan keyif aldığı bir Mezitli istiyorum” dedi.

“HEDEFİMİZ BÜYÜK”

Emeğe, bilime, katılımcılığa ve demokrasiye önem verdiklerini ifade eden Koç, “Artık kendi hayatını gelişmiş ülkelerdeki insanların hayatıyla kıyaslayan ve ‘bunlar benim de hakkım' diyen koca bir kuşak var. O kuşak biziz dostlar! Artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak oluşturmak istediğimiz yeni yönetim modelinde dünyanın en demokratik, ekolojik ve AR-GE bakımından zengin kentsel yönetim öncülerinden olmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

“NEDEN OLMASIN?”

Mezitli neden dünya kentlerinin öncüsü konumuna ulaşamasın diye soran CHP'li Koç, şöyle devam etti: “Biz emeğe, bilime, katılımcılığı ve demokrasiye önem veriyoruz. Aydınlık yarınlar için yolumuza ışık olanın bu olacağını biliyoruz. Özgürlükler, demokratik ve eşit hak talepleri ve yüksek yaşam standardı zamanın ruhunun olmazsa olmazımız”

“MEZİTLİ ŞAHA KALKACAK”

Sinan Koç, sözlerini şöyle noktaladı: “Bütün ruhuyla inandığım dava için bu yola çıktım. Kararlılık, hedefi olanın, inancı olanın, iradesi olanın benimsediği yoldur. Ben hiçbir şeyi, hiçbir zaman körü körüne yapmadım ama daima kararlı oldum. Bir işe, bir hedefe inanıyorsam, varımdır; o amaca sonuna kadar bağlıyımdır. Şimdi, bütün ruhumla inandığım bir dava için çıkıyorum karşınıza. Mezitli'yi şaha kaldırma, Mezitli'yi emeklisinden gencine, tüccarından işsizine, engellisinden öğrencisine kadar her kesimden insan için şahane bir yer haline getirmek için çıkıyorum karşınıza”

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more