CHP’li Muharrem İnce: Ne yaptınız, çivi mi çaktınız diyen nankör mirasyediler

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ bünyesindeki 14 şeker fabrikasının özelleştirilmesi kararına tepki gösterdi. İnce, "Ne yaptınız, çivi mi çaktınız diyen nankör mirasyediler Cumhuriyet’le yaşıt Şeker Fabrikalarımızı satıp pancar üreticisinin ekmeği, bu fabrikalarda çalışan işçilerimizin işi ile oynuyorlar" dedi.

CHP’li Muharrem İnce: Ne yaptınız, çivi mi çaktınız diyen nankör mirasyediler

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı bir bölümü merhum Necmettin Erbakan döneminde temeli atılan ve hizmete açılan Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ bünyesindeki 14 şeker fabrikasını özelleştirmek için ilan verdi. 250 bin çiftçi işsiz kalma tehlikesiyle karşı karşıyayken CHP Yalova Mİlleetvekili Muharrem İnce’den sert bir tepki geldi.

Fabrikalar şirkete, işçiler devlete İlginizi Çekebilir Fabrikalar şirkete, işçiler devlete

Muharrem İnce sosyal medya hesabından şunları yazdı:

1- Ne yaptınız, çivi mi çaktınız diyen nankör mirasyediler Cumhuriyet'le yaşıt Şeker Fabrikalarımızı satıp pancar üreticisinin ekmeği, bu fabrikalarda çalışan işçilerimizin işi ile oynuyorlar.

2- Şeker Fabrikalarının satılması kararı sadece pancar üreticisini, fabrika işçisini değil nişasta bazlı şeker ve glikoz şurubuna mahkum edilmemiz nedeniyle hepimizin sağlığını etkileyecek.

Eti bitirdiler sıra şekere geldi İlginizi Çekebilir Eti bitirdiler sıra şekere geldi

3-Devlet şeker mi üretir, devletin fabrikası mı olur diyenler, bu sözleri birkaç yıl önce devlet üretme çiftlikleri, Et Balık Kurumu için kullanıyorlardı. Sonuç Sırbistan'dan et ithal eden bir ülke olduk. Devlet et üretmez ama ucuz et diye Sırbistan'dan et ithal edebilir öyle mi?

4- Devlet şeker üretmez, fabrikası olmaz ama devlet hasta garantisi vererek hastane, geçiş garantisi vererek köprü, yolcu garantisi vererek havaalanı yaptırabilir öyle mi?

5- Türkiye'nin 80 yıllık birikimlerini sattınız, fabrikalarını sattınız, sonuç et ithal eden, tarım ürünleri ithal eden, buğday ithal eden, genç nüfusuna iş bulamayan bir ülke.

“Ülkemi pazarlamakla mükellefim” diyenler bu milleti sefalete sürüklüyor. Kendilerine milli ve yerli payesi verenler ithalata dayalı, milleti, üreticiyi sefalete sürükleyen ekonomi politikalarının mimarı oluyor.”

7 8

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...