Sözcü Plus Giriş

CHP’li Yedekci TBMM’de isyan etti, o çiçekleri Bakan’ın masasına bıraktı

CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekci, TBMM Genel Kurulu’nda çocuklara yönelik cinsel istismara tepki gösterdi. Elindeki çiçekleri Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı’nın koltuğuna bırakan Yedekci, “Hiç sesi çıkmayan, aslında belki de ruhuna Fatiha okutmamız gereken Aile Bakanı’nın yerine bırakıyorum bu çiçekleri” dedi.

Sozcu.com.tr
20:11 -

CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekci, TBMM Genel Kurulu'nda çocuklara yönelik cinsel istismara ilişkin söz aldı.

Yedekci “Çocuk istismarına göz yumarak, bu çocukların geleceğe dair umutlarını, bu çocukların yarınlarını, bu çocukların aile kurma duygularını, bu çocukların insanlığa ait aidiyet duygularını, huzurlarını ve yarınlarını çaldınız ve ne kaldı geriye? Ruhunu aslında bir anlamda paramparça ettiğiniz yalnız, huzursuz ve mutsuz bir çocuk kaldı” diyerek kürsüde yanına aldığı çiçeğin yapraklarını kopardı.

Elindeki çiçekleri Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı'nın koltuğuna bırakan Yedekci, “Hiç sesi çıkmayan, aslında belki de ruhuna Fatiha okutmamız gereken Aile Bakanı'nın yerine bırakıyorum bu çiçekleri” dedi.

Yedekci konuşmasına “Ben bir anneyim, 2 çocuklu bir anneyim ama Türkiye’deki bütün çocukların da aynı zamanda annesiyim. Sizler milletvekilleri olarak Türkiye’de yaşayan bütün çocukların anneleri, babalarısınız aslında. Trabzon’daki, Hakkâri’deki, Van’daki, Edirne’deki, İstanbul’daki, İzmir’deki bütün çocukların anneleri, babalarıyız. Bu milletvekillerinin görevidir, bir çocuğun ayağı taşa takılsa ondan kendini sorumlu hissetmek milletvekillerinin tamamının görevidir, ödevidir” diyerek başladı.

“AKP’nin iktidar olduğu son on yılda çocuk tecavüzleri yüzde 700 arttı, yüzde 700 ve açılan dava sayısı 40 bin iken yaklaşık 14 bin davaya beraat veriliyor ve hiçbir mahkûmiyet kararı verilmiyor ve bir adam sadece mavi kravat taktığı için ve ‘Ramazan ayıydı, oruçluydum’ dediği için iyi hâl indirimi alabiliyor ve bu sapıklar üç ay, beş ay, iki sene yattıktan sonra yine bizim toplumumuzun içine çıkıyor” diyen Yedekci sataşmalar üzerine yeniden söz alarak istismarcıların ömür boyu ağırlaştırılmış müebbetle yargılanması gerektiğini vurguladı.

Son güncelleme: 20:28 01.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more