Sözcü Plus Giriş

Çığ altında kalan bir dağcı kurtarıldı

Niğde'nin Çamardı ilçesi Demirkazık Dağı'nda tırmanış yaparken üzlerine çığ düşen Kemal Karakoç'u arama çalışmaları sürerken, çığdan kurtulan Hilal İşcan'a ise ulaşıldı. İçcan, kurtarıldığı bölgeden helikopterle alınarak Adana Şehir Hastanesi'ne götürüldü.

08:52 -

Demirkazık Dağı Eznevit zirvesine tırmanış gerçekleştiren, Hilal İşcan ile erken arkadaşı Kemal Karakoç saat 16.00 sıralarında inişe geçtiklerinde üzerlerine çığ düştü. İçcan kar kütlesinin altında kendi imkanıyla kurtulurken, Karakoç’a ise ulaşamadı. Telefonla 112 Acil’i arayan İşcan’ın yardım talebi üzerine bölgeye JAK, AFAD ve UMKE ekipleri sevk edildi. Mümtaz Çankaya Dağevi’nden oluşturulan kriz merkezinde toplanan ekipler, İçcan ile çığ altında kalan Karakoç için yola çıktı. Adana’dan bölgeye havalanan askeri helikopter de arama çalışmalarına hava desteği sağladı. Arama çalışmalarına başlayan Jandarma Arama ve Kurtarma (JAK), Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ve AFAD ekipleri’ne bir helikopterde havadan destek verdi.

resimid_68183171_6818317

DONMAK ÜZEREYKEN BULUNDU

Bölgedeki kötü hava koşullarına rağmen arama çalışmalarını sürdüren ekipler, sabah saatlerinde İşcan’ı buldu.

AA

AA

Donmak üzere olan İşcan ise, helikoptere alınarak Adana Şehir Hastanesi’ne götürüldü. Ayrıca Karakoç ve İşcan’ın arkadaşlarıda arama çalışmalarına destek vermek amacıyla bölgeye geldi.

DHA

DHA

DHA

İLGİLİ HABERSon dakika... Niğde'de iki dağcının üzerine çığ düştüSon dakika... Niğde'de iki dağcının üzerine çığ düştü

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 10:31 03.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more