Sözcü Plus Giriş

Çocukları kurtardı, kendisi kamyonetin altında kaldı

Şanlıurfa'da ev eşyası yüklenen nakliye kamyoneti, freninin boşalması sonucu hareket edip, bir apartmanın bahçesine devrildi. Kazada, okula giden öğrencileri aracın altında kalmaktan kurtaran İsa M. ile nakliye işinde çalışan bir kişi, kamyonetin altında kalıp yaralandı.

Güncellenme: 15:44, 26/10/2018

Kaza, öğle saatlerinde Ahmet Yesevi Mahallesi’nde meydana geldi. Bir apartmanın önünde ev eşyası yüklenen Salih Saf’a nakliye kamyoneti, freninin boşalması sonucu hareket etti. Durumu fark eden İsa M. adlı kişi, kamyonetin, okula yaya olarak giden öğrencilerin üzerine doğru ilerlediğini fark etti. İsa M., koşarak çocukları kenara çekmeyi başardı. Yokuş aşağı hızla ilerleyen kamyonet, İsa M.’ye çarpıp binanın bahçesine devrildi. İsa M. ile eşyaların yüklenmesi için aracın üzerinde bulunan bir kişi, yan yatan kamyonetin altında kaldı. Gürültü üzerine apartman sakinleri, panim içerisinde kendilerini dışarı attı. Ölümden dönen öğrenciler ise bir süre olayın şokunu üzerinden atmaya çalıştı.

DHA

DHA

Aracın altından çıkarılan yaralılar, çağırılan ambulansla Balıklıgöl Devlet Hastanesi´ne kaldırılarak tedaviye alındı.Kazaya şahit olan vatandaşlar, apartman girişinde kimsenin bulunmamasının olası faciayı önlediğini söyledi. Bahçeye devrilen kamyonet, çekiciyle bulunduğu yerden çıkartıldı. Kamyonet ve binada hasar meydana geldiği görüldü.

DHA

DHA

DHA

DHA

(DHA)

Yayınlanma Tarihi:15:20,