Sözcü Plus Giriş

Bir çok ilde operasyon: Çok sayıda gözaltı var

Ülke genelindeki 'FETÖ' operasyonları devam ediyor. Farklı soruşturmalar kapsamında 92 kişi gözaltına alındı.

08:01 -

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü FETÖ/PDY’nin askeri mahrem yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 29 askeri personel hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Kayseri Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şüphelilere yönelik operasyon düzenledi. Bakkal ve büfelerden kontörlü olarak kullanılan sabit hatlardan arandıkları saptanan şüphelilerin yakalanması için Kayseri, Ankara, Adana, Eskişehir, İzmir, Muğla ve Mardin’de önceden belirlenen adreslere eş zamanlı baskınlar yapıldı. Operasyonda 20 kişi gözaltına alınırken, 9 şüphelinin yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Gözaltı kararı verilen şüphelilerden 10’unun daha önce gözaltına alınıp serbest bırakıldığı belirlendi. Şüphelilerden 17’sinin muvazzaf, 12’sinin ise KHK ile askeri okullardan ilişiği kesilen öğrenci olduğu bildirildi.

GAYBUBET EVLERİNE 13 İLDE OPERASYON

Kayseri Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) ekiplerince, FETÖ/PDY’nin gaybubet evlerine de operasyon düzenlendi. Kayseri, Ankara, Konya, Adıyaman, Manisa, Sivas, İzmir, Ordu, Amasya, Mardin, Çankırı, Kırşehir ve Aksaray’da şüphelilere yönelik eş zamanlı baskınlar yapıldı. Örgüte üye olan haklarında yakalama kararı olan 39 kişiden 31’i gözaltına alındı. Gözaltı kararı verilen 39 kişiden 18’nin karı-koca oldukları bildirildi.
Her iki operasyonda gözaltına alınan şüpheliler arasında askeri mahrem imamlar, muvazzaf astsubaylar, ihraç polis, profesör ve ev kadınlarının olduğu ifade edildi.

51 kişi, sağlık kontrollerinin ardından Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Ankara’ da bylock operasyonu; 7 gözaltı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nda  yapılan açıklamada;  FETÖ/PDY  soruşturması kapsamında silahlı terör örgütü üyesi özel ve kamu iktisadi işletmeleri çalışanı olan sivil, örgütün gizli ve sifreli haberleşme programı olan  bylock kullanıcısı  olduğu tespit edilen 10 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildiği, yapılan operasyon sonucunda,  7 şüphelinin gözaltına alındığı,  gözaltı kararı verilen  diğer  şüphelilerinin yakalanmasına yönelik işlemlerin  devam ettiği bildirilirdi

24 ilde FETÖ operasyonu: 34 askere gözaltı kararı

Konya merkezli 24 ilde, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, 34 muvazzaf hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Şüphelilerin yakalanması için operasyon başlatıldı.Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’nca FETÖ/PDY’nin ‘Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki (TSK) yapılanması’na yönelik soruşturma başlatıldı. Bu kapsamda, örgüt mensuplarına ‘mahrem imamlık’ yaptığı öne sürülen 34 muvazzaf hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Şüphelilerin yakalanması için bu sabah Konya merkezli 24 ilde eş zamanlı operasyonlar düzenlenmeye başlandı.

DHA

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 09:33 04.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more