Çöken binanın dört ay önce çekilen fotoğrafında dikkat çeken detay

Beyoğlu'nda bugün saat 12:15 sıralarında çöken binanın mayıs ayında çekilen fotoğrafları ortaya çıktı. Fotoğraftaki bir detay ise oldukça çarpıcı. Binanın hemen altında yer alan inşaat alanındaki bir iş makinesinin istinat duvarına yaslandığı görülüyor. Bu kare bölgedeki çökme tehlikesinin göz göre göre geldiğini akıllara getirdi.

Beyoğlu İmrahor Caddesi üzerinde bulunan ve Milli futbolcu Arda Turan’a ait olduğu öğrenilen bir otel inşaatının istinat duvarı aşırı yağış nedeniyle yıkıldı. Saat 10:00 sularında yıkılan istinat duvarının üzerinde bulunan 4 katlı bina ise saatler sonra büyük bir gürültüyle yıkıldı. Yıkılan apartman ve çevre binaların zamanında tahliye edilmesi ve alınan geniş güvenlik önlemleri sayesinde olayda ölen yada yaralanan olmadı.

4 AY ÖNCE ÇÖKME TEHLİKESİ VAR MIYDI?

Geçtiğimiz mart ayında ise çöken bina ve otel inşaatının görüntülendiği ortaya çıktı. Fotoğrafta binanın hemen altında yer alan yaklaşık 5 metrelik istinaf duvarı sağlam haliyle görünüyor. Araçların park ettiği alanda yer alan iş makineleri ise dikkat çekti. İstinat duvarını tutacak şekilde duran iş makinesinin görüntüsü bu alanda olası bir çökme tehdidinin dört ay önce bilindiğini akıllara getirdi. Fotoğrafın çekilmesinden 4 ay sonra bugün ise tedbir alınan duvarın yan tarafı çöktü.

resimid_5604860
saglam

 

Beyoğlu'ndaki 'çöktüren inşaat' Arda Turan'ın çıktı İlginizi Çekebilir Beyoğlu'ndaki 'çöktüren inşaat' Arda Turan'ın çıktı Beyoğlu'ndaki bina çöktü! İlginizi Çekebilir Beyoğlu'ndaki bina çöktü!

 

Binada yaşayanlar gözyaşlarına boğuldu İlginizi Çekebilir Binada yaşayanlar gözyaşlarına boğuldu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...