Sözcü Plus Giriş

Çöken binanın dört ay önce çekilen fotoğrafında dikkat çeken detay

Beyoğlu'nda bugün saat 12:15 sıralarında çöken binanın mayıs ayında çekilen fotoğrafları ortaya çıktı. Fotoğraftaki bir detay ise oldukça çarpıcı. Binanın hemen altında yer alan inşaat alanındaki bir iş makinesinin istinat duvarına yaslandığı görülüyor. Bu kare bölgedeki çökme tehlikesinin göz göre göre geldiğini akıllara getirdi.

null
Güncellenme: 18:50, 24/07/2018

Beyoğlu İmrahor Caddesi üzerinde bulunan ve Milli futbolcu Arda Turan’a ait olduğu öğrenilen bir otel inşaatının istinat duvarı aşırı yağış nedeniyle yıkıldı. Saat 10:00 sularında yıkılan istinat duvarının üzerinde bulunan 4 katlı bina ise saatler sonra büyük bir gürültüyle yıkıldı. Yıkılan apartman ve çevre binaların zamanında tahliye edilmesi ve alınan geniş güvenlik önlemleri sayesinde olayda ölen yada yaralanan olmadı.

4 AY ÖNCE ÇÖKME TEHLİKESİ VAR MIYDI?

Geçtiğimiz mart ayında ise çöken bina ve otel inşaatının görüntülendiği ortaya çıktı. Fotoğrafta binanın hemen altında yer alan yaklaşık 5 metrelik istinaf duvarı sağlam haliyle görünüyor. Araçların park ettiği alanda yer alan iş makineleri ise dikkat çekti. İstinat duvarını tutacak şekilde duran iş makinesinin görüntüsü bu alanda olası bir çökme tehdidinin dört ay önce bilindiğini akıllara getirdi. Fotoğrafın çekilmesinden 4 ay sonra bugün ise tedbir alınan duvarın yan tarafı çöktü.

resimid_5604860
saglam

 

İlginizi ÇekebilirBeyoğlu'ndaki 'çöktüren inşaat' Arda Turan'ın çıktıBeyoğlu'ndaki 'çöktüren inşaat' Arda Turan'ın çıktıİlginizi ÇekebilirBeyoğlu'ndaki bina çöktü!Beyoğlu'ndaki bina çöktü!

 

İlginizi ÇekebilirBinada yaşayanlar gözyaşlarına boğulduBinada yaşayanlar gözyaşlarına boğuldu
Yayınlanma Tarihi:13:17,