Çorum’daki mezarlıkta ağlayan kız sır gibi saklanıyor

Çorum Ulu Mezarlık’ta ağlayan genç kızla ilgili spekülasyonlar bitmiyor. Yerel yöneticiler; genç kızın kimliğini, yaşadığı yeri ve mezarlıkta ağlama nedenini sır gibi saklıyor. Çorum Belediye Başkanı Gül, “Çorum’un gizemli kızlara ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum” dedi.

Çorum’daki mezarlıkta ağlayan kız sır gibi saklanıyor

Çorum halkı, Ulu Mezarlık'ta ağlayan genç kızı bulmak için günlerce mezarlıkta nöbet tuttu. Çorumluların, kızın bulunduğu yönündeki iddianın ardından mezarlığa ilgisi azaldı. Kamera yerleştirilerek takip altına alınan Fatma Çiftçi'nin mezarı, sessizliğe büründü.

Gazete Habertürk’ten Fatmanur Boylu, mezarlıkta ağlayan genç kızla ilgili son gelişmeleri öğrenmek için bölgeye gitti. Bölgede, son günlerde konuşulanlar şöyle:

Mezarlıktaki kızın, mezarı başında ağladığı Fatma Çiftçi ile bir ilgisi yok. Kızın, şizofren olduğu söylendi. Kızın, geçmişte zor günler geçirdiği, bu yüzden hastalandığı ve kendini toplumdan soyutladığı belirtiliyor.

Kızın, Fatma Çiftçi'nin mezarının başında ağlama sebebi, bu mezarın yol kenarında ve aydınlık olması. Kız, bulunduktan sonra bir süre Çorum'da bir hastanede kaldı, daha sonra da başka bir ildeki ruh sağlığıyla ilgili bir hastaneye yatırıldı.

Gizemli genç kız olayının Türkiye'nin gündemine oturduğunu belirten Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül, “Bu kızın, psikolojik yönden normal olmayan bir vatandaşımız olduğunu düşündüğümü söylemiştim. Bizim mezarlıklar müdürlüğünde çalışan arkadaşlarımız, böyle bir vatandaşımızın gece mezarlıklarda gezip ağladığını söylediler.

‘SİZİN YAPTIĞINIZI ÇORUMLU YAPMAZ'

Valilik yetkilileri ise “Kızın bulunması ve onunla konuşulmasını istemiyoruz. Çocuk hakları açısından ve özel hayatın mahremiyeti açısından bundan öteye gitmemeli. İş sosyal medyaya düştüğünde kötü bir hal alabiliyor. ‘Sizin yaptığınızı Çorumlu yapmaz' sözünü aşmaya çalışıyoruz.

GECE MEZARLIKTA AĞLAYAN KIZ MAHALLEYİ KARIŞTIRMIŞTI

Çorum’da bir genç kızın mezarlığa gelerek bir mezarın başında ağladığı, görevlilerin kendisini fark etmesi üzerine uzaklaştığı iddia edilmişti. Polis, genç kızın bulunması için çalışma başlatmıştı.

 

'Gizemli kız' merakı Çorum sınırlarını aştı İlginizi Çekebilir 'Gizemli kız' merakı Çorum sınırlarını aştı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...