Sözcü Plus Giriş

Cumhurbaşkanı Erdoğan ATO iftarında konuştu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Ticaret Odası İftar Programı'nda konuştu. Erdoğan, "Biz sadece güçlü Meclis demiyoruz. Biz sadece güçlü hükümet demiyoruz. Biz sadece güçlü Türkiye demiyoruz. Bütün bunlarla beraber aynı zamanda güçlü ekonomi diyoruz" dedi.

Güncellenme: 23:57, 06/06/2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan ATO iftarında konuştu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium’da Ankara Ticaret Odasının iftar programında konuştu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz sadece güçlü Meclis demiyoruz. Biz sadece güçlü hükümet demiyoruz. Biz sadece güçlü Türkiye demiyoruz. Bütün bunlarla beraber aynı zamanda güçlü ekonomi diyoruz” dedi.

“Türkiye, geçtiğimiz 16 yılda ortaya koyduğu ekonomi performansıyla dünya çapında bir modeldir, dünya çapında bir efsanedir” ifadesini kullanan Erdoğan, “Kur, faiz ve enflasyon sarmalıyla bozulmak istenen ekonomimiz, 24 Haziran’ın ardından yeni ve çok daha güçlü bir yükselişe geçecektir” diye konuştu.

İlginizi ÇekebilirSosyal medyada Muharrem İnce, Erdoğan'ın önüne geçtiSosyal medyada Muharrem İnce, Erdoğan'ın önüne geçti

ERDOĞAN’DAN TÜRKİYE-AB KIYASLAMASI

Erdoğan, “Türkiye’nin ne gelirlerinde ne giderlerinde ne borçlanmasında ne borçlarını ödemesinde en küçük bir sıkıntısı yoktur” dedi.

“Türkiye, bırakınız gelişmekte olan ülkeleri, gelişmiş ülkelerin çoğunun dahi ilerisinde bir fotoğrafa sahiptir” diyen Erdoğan, şunları söyledi:

“Bundan 16 yıl önce bir Türk vatandaşı, AB ülkeleri vatandaşlarının üçte biri kadar gelire sahipti, bugün bir Türk vatandaşı, AB vatandaşlarının yaklaşık üçte ikisi kadar bir gelire sahip hale gelmiştir. Hedefimiz, 2023’e kadar bu oranı eşitlemek ve hatta geçmektir.”

“EVİNİZDEKİ ALTINLARI SİSTEME SOKUN”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tüm vatandaşlarıma çağrıda bulunuyorum, evinizde yastık altında tuttuğunuz dövizlerinizi, paralarınızı, altınlarınızı bankalara, katılım şirketlerine ve diğer yatırım mecralarına yatırarak lütfen sisteme sokun ve ülkemizin büyümesine hep beraber katkıda bulunun” dedi.

Erdoğan, “Ekonomimize bakarak değil, ülkemiz aleyhinde oluşturulan havayı körüklemek için açıklamalar yapan kredi derecelendirme kuruluşları büyüme rakamlarımızı görünce bakalım mahcup olacaklar mı? Bunların derdi ne biliyor musunuz? 24 Haziran. 24 Haziran’da acaba AK Parti’yi çökertebilir miyiz? Erdoğan’ı çökertebilir miyiz? Bütün hesapları bu. Ama çökertemeyecekler, başaramayacaklar” diye konuştu. AA

Yayınlanma Tarihi:21:47,